4 nebo 8 linií předků v barvě

Jak nastavit a tisknout různé reporty.
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

4 nebo 8 linií předků v barvě

Příspěvekod Falt » 15 kvě 2016 20:21

Nastavení barvy linií
Pokud si nastavíme barvy linií (4 nebo 8), budou se nám zobrazovat u předků vybrané osoby na kartě Rodina. To je příjemné, ale nejvíce to oceníme v některých reportech, i když ve verzi 8 ještě bez barevného gradientu. Typickým příkladem je Report vývodu. Ten si můžeme pro pracovní potřebu vytisknout v černobílém provedení, ale lepší vypovídací schopnost má report se 4 nebo 8 různými barevnými liniemi - např.:
ReportVyvod8Color.gif
Ukázka barevvné verze
ReportVyvod8Color.gif (45.19 KiB) Zobrazeno 6474 x

Nastavení barev probíhá v menu Možnosti | 8.3. Barvy linií předků | Použít barvy linií předků ... Otevře se následující nabídka:
BarvyBox8.gif
Definice vybrané osoby
BarvyBox8.gif (16.44 KiB) Zobrazeno 6474 x

POZOR. Tady se láme chléb. Musíme si vybrat, zda budeme pracovat se 4 nebo 8 liniemi. Definici upravíme na kartě Skupina předků 1 nebo Skupina předků 2. Je to sice v zásadě jedno,ale musíme se zkontrolovat obě karty, zda na některé již není definována výchozí osoba. Pokud ne, tak např. na kartě Skupina předků 1 nastavíme výchozí osobu, t.j. tu, pro kterou budu tvořit report Vývodu s barevnými boxy. Celé ukončím tlačítkem Použít barvy na skupinu 1 (2) a uložím nastavené Možnosti.
Od této chvíle jsou k dispozici na obrazovce pro parametry reportu Vývod pod tlačítkem Barva textu a rámečků ve výběru i barevná schémata pro 8 resp. 4 barvy:

NstaveniBarvy.gif
Nastavení barevnosti textu a rámečků
NstaveniBarvy.gif (13.23 KiB) Zobrazeno 6474 x

Zvolíme, popřípadě upravíme zvolenou kombinaci barev a je to! Barevnost si lze upravit, a lze ji přenášet mezi oběma barevnými schématy. Zásadní je nejprve definovat vybranou osobu v menu Možnosti dříve, než se pokoušíme nastavit barevnost rámečků a textu, tedy barevnost linií předků.
:idea:

Zpět na “Reporty”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti