Tituly reportů

Nahlášení chyb týkajících se funkcí Legacy (nikoli překladu).
747
Příspěvky: 38
Registrován: 09 črc 2015 13:28

Tituly reportů

Příspěvekod 747 » 10 črc 2016 08:01

Zkoušel jsem si individuální úpravy titulků k reportům podle nápovědy 8-0099. Něco chodí, ale marně jsem zkoušel např. upravit titul reportu Vývodu. Nápověda navrhuje zadat
Rodový vývod [PlnéJméno][CR]počet generací: [PočetGen]
ale výsledek, ve kterém by se objevil počet genrací se neobjevil. Pro jistotu jsem si to zkusil i v angličtině, ale opět bez úspěchu.
Preview.png
Výsledek neuvádí počet generací
Preview.png (2.99 KiB) Zobrazeno 12664 x


Nastavil jsem si:
Report_vyvodu).png
Nastavené parametry
Report_vyvodu).png (21.75 KiB) Zobrazeno 12664 x

Co dělám špatně, že to nepracuje, jak bych čekal?

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 731
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Tituly reportů

Příspěvekod michal » 12 črc 2016 15:19

Máte pravdu. Otestoval jsem zobrazení všech polí použitelných v titulu reportu a jedině zobrazení tohoto pole ([PočetGen] či v angličtině [GenNumber]) nefunguje. Pro upřesnění ještě nefunguje pole [Umístění], ale to je chybou v překladu názvu proměnné, což bude u příležitosti vydání dalšího sestavení napraveno.
Chybu zobrazení pole [PočetGen]/[GenNumber] budu reklamovat u vydavatele programu.

Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Tituly reportů

Příspěvekod Falt » 17 črc 2016 23:28

Ze sdělení vydavatele programu Legacy vyplývá, že proměnná [GenNumber] nebyla zkonstruována pro účely sdělit Počet generací. Má zcela odlišný účel a to informovat v záhlaví reportů typu Kniha na začátku konkrétní stránky o kolikátou generaci se jedná. To je šikovné v případech, kdy rozsah popisované generace potomků či předků zabere více nežli jednu stránku. Ukázka správného využití:
Page8.png
Praktické využití proměnné [GenNumber]
Page8.png (7.82 KiB) Zobrazeno 12634 x

Ukázka nastavení titulu v záhlaví dalších stránek:
Options.png
Nastavení titulů na stránkách s využitím proměnné [GenNumber]
Options.png (24.33 KiB) Zobrazeno 12634 x

Pozici záhlaví si lze nastavit podle vlastního vkusu:
Pozice.png
Nastavení pozice titulů k u reportů typu kniha
Pozice.png (14.05 KiB) Zobrazeno 12634 x

Tato nabídka je poněkud ukryta. Dostaneme se k ní přes tlačítko Možnosti reportu a pak vpravo předposlední tlačítko Vzhled stránky, Záhlaví, Zápatí ...
Český překlad proměnné [GenNumber] bude změněn v dalším vydání české verze programu Legacy na [ČísloGen] a text v nápovědě bude aktualizován.
:|

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 731
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Tituly reportů

Příspěvekod michal » 18 črc 2016 19:51

Překlad proměnné [GenNumber] jsem opravil na správné [ČísloGen]. Příslušné téma nápovědy je též opraveno. Vše se projeví ve vydání dalšího buildu.
V tuto chvíli je všechny tyto opravy možné stáhnout zde a přihrát k aktuální beta verzi.


Zpět na “Chyby v programu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů