Jak v Legacy dokumentovat kam jsme došli

Pokud máte dobrý tip na použití Legacy, vložte jej sem.
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Jak v Legacy dokumentovat kam jsme došli

Příspěvekod Falt » 27 úno 2015 13:42

Znáte to. Dostanete se ke svému 6xpradědovi a marně dále pátráte po jeho předcích. Když jste trpěliví, naleznete další záznamy, které se ale nedaří propojit s tím, co už máte v databázi. Já tomu říkám "moje konečná". Přes veškeré křížové pátrání se již nepohnu z místa a rád bych někam poznamenal kam jsem došel pro případ, že by v budoucnu někdo chtěl na mé pokusy navázat (a možná i já).
Legacy nabízí dva nástroje, které lze využít:
• Úkoly
• Badatelské poznámky
Oba mají stejnou vadu - vznikly dávno, pradávno a nedovedou funkční hypertextové odkazy na soubory v počítači nebo na webové stránky. Autoři se hlásí k tomu, že se ve verzi Legacy 9 již polepší. Ale co do té doby?
Já jsem se nenaučil s Úkoly pracovat (právě pro nepohodlí okolo hypertextových odkazů). Proto využívám Badatelské poznámky. Sem mohu napsat spoustu textu a snadno zajistím, aby se nezobrazil v reportech nebo nepřenesl do Gedcomu.
Ani tady nejsou autoři bez dluhu - doposud nelze připojit funkční kontrolu pravopisu v ČJ. To lze naštěstí snadno obejít. Sepíšu si text, který chci do poznámek uložit v běžném textovém editoru s fungující kontrolou pravopisu a pak vše překopíruji do poznámky (totéž by šlo provádět s úkoly). A co si tam zapisuji?
Badatel.jpg
Co si zatím zapisuji
Badatel.jpg (41.05 KiB) Zobrazeno 9945 x

Určitě podobné situace také řešíte a bylo by zajímavé, kdybyste se podělili o své postupy. Vždy stojí za to se zlepšit využitím "best practice".
:?:
Naposledy upravil(a) Falt dne 27 úno 2015 19:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 732
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak v Legacy dokumentovat kam jsme došli

Příspěvekod michal » 27 úno 2015 14:23

Konečná stanice - to nikdy moc nepotěší. Používám zápis do badatelské poznámky.
Příklad:

konečná.png
konečná.png (48.09 KiB) Zobrazeno 9942 x


Zpět na “Tipy & triky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů