Schránka ve Windows umí historii

Sem můžete umístit odkaz na Vaše webové stránky s rodokmen, poznatky či historky z vlastního bádání a cokoli se nehodí někam výše.
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Schránka ve Windows umí historii

Příspěvekod Falt » 04 pro 2021 16:48

Vždy, když ve Windows použijete klávesovou zkratku [Ctrl]+[C], případně [PrtSc] (printscreen), zkopírují se označené položky do systémové schránky. Může se jednat o text, obrázky nebo html kód. Zobrazení historie schránky (clipboard) provedete stisknutím klávesové zkratky [Win]+[V]. Pokud jste si historii Schránky nezapnuli, Win+V vás upozorní a umožní historii zapnout.

Pokud máte zapnutou historii schránky, můžete uložené položky procházet a volit tu, kterou potřebujete. Stačí mít otevřenou aplikaci do které hodláte vložit položku ze schránky, otevřít schránku [Win]+[V] a kliknout na vybranou položku, která se okamžitě vloží na vybrané místo.

POZOR: Při restartu počítače se smaže historie schránky, kromě připnutých položek.

Připnutí vybrané položky ze schránky

Připnuté položky v historii schránky vám zůstanou i po smazání historie nebo restartování počítače. Jak na to? Stiskněte klávesovou zkratku [Win]+[V] a u položky, kterou chcete připnout klikněte na tři tečky vpravo nahoře. Otevře se okno s možnostmi: Odstranit Připnout Vymazat vše. Zvolte Připnout.

clipboard.jpg
Připnout položku schránky, aby zůstalak dispozici i při novém startu počítače
clipboard.jpg (18.5 KiB) Zobrazeno 6439 x

:roll:

Zpět na “Různé”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host