Webové stránky bez detailů žijících osob

Sem můžete umístit odkaz na Vaše webové stránky s rodokmen, poznatky či historky z vlastního bádání a cokoli se nehodí někam výše.
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Webové stránky bez detailů žijících osob

Příspěvekod Falt » 29 čer 2014 23:31

Na odkazu http://lipiny.genet.cz/ je konečná podoba výstupu z tříměsíční přípravy a úvah jak vyřešit přístupová práva k podrobnostem a intimnostem. První koncepce směřovala k systému přidělování diferencovaných přístupových práv. Velmi zajímavě vypadala možnost vnořování názvů jednotlivých větví (řešení zčásti společných oprávnění). Po vyřešení elegantní ochrany proti robotům při registraci (captcha) byla příprava stránek prakticky hotová.
V této fázi jsem oslovil několik IT specialistů se zkušenostmi se správou sítí, abych se ujistil, že připravená opatření pro ochranu dat jsou neprůstřelná. Velmi rychle jsem byl vyveden z omylu a poučen, že trpím laickými představami, že lze data na veřejné síti zabezpečit. Tvrdě jsem byl seznámen s prověřeným poznatkem, že data na serveru jsou veřejně dostupná. Ne samozřejmě amatérům, ale pro hackery nejsou přijatá opatření vážnou překážkou. V čem vlastně spočívá riziko? Bohužel, nežijeme ve Švédsku ani v Kanadě. Žijeme v zemi, kde stále ještě chybí právní jistota. Naopak se opakovaně registrují krádeže identifikace pro účely krytí při podvodném jednání. Bohužel, často úspěšné a s fatálními dopady na postižené osoby a jejich blízké. Vyrobit falešné doklady, zná-li pachatel základní osobní údaje, dnes nepředstavuje technický problém.

Pochopil jsem, že jedinou 100% bezpečnou cestou je nedávat na server žádné citlivé údaje o žijících osobách. Byla to zásadní změna koncepce a představovala ochuzení webové prezentace. Naštěstí výhodou je, že mohla být zrušena registrace a přihlašování, protože stránky mají nyní veřejný charakter.
Oproti klasické TNG prezentaci je zavedeno vyhledávání i podle vyvdaného příjmení a u žijících osob jsou zveřejněny informace o datu a místu svatby (případně jejich pořadí). Mezi mediální kolekce jsou mj. zařazeny Matriční záznamy se skeny a popisem a také Diagramy s rozrody pro jednotlivé větve. Diagramy jsou z Legacy Chartingu s potlačením detailů žijících osob. Konečný výsledek posuďte sami.
;)

Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Webové stránky bez detailů žijících osob

Příspěvekod Falt » 18 črc 2015 21:52

Po vyhodnocení ročního provozu stránek se ukázalo, že veřejný charakter stránek mnoha lidem, kterých se podchycené informace o jejich předcích týkají, nevyhovuje a potlačení údajů u žijících osob nepovažují za postačující opatření.
Protože je veřejný přístup k jakýmkoli údajům velmi citlivá otázka, je opět přístup na stránky podmíněn povinnou registrací. Návštěvníky stránek se mohou stát pouze osoby z okruhu rodin, kterých se výsledky našeho rodopisného bádání týkají.
:(


Zpět na “Různé”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host