Zakoupení DELUXE verze

Sem můžete umístit odkaz na Vaše webové stránky s rodokmen, poznatky či historky z vlastního bádání a cokoli se nehodí někam výše.
Petra F
Příspěvky: 3
Registrován: 03 úno 2015 18:21

Zakoupení DELUXE verze

Příspěvekod Petra F » 03 úno 2015 18:31

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jak lze pořídit DELUXE verzi programu Legacy? Hlavně mě zajímá, jak to probíhá pokud zadám číslo platební karty do on-line objednávky a jaký by byl postup koupě, pokud bych chtěla verzi za 39,95 USD.
Děkuji.

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 732
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakoupení DELUXE verze

Příspěvekod michal » 03 úno 2015 19:25

Nákupem verze DELUXE získáte vždy zákaznické číslo, a k tomu případně další přídavky (instalační soubor na CD, tištěný manuál v angličtině, tréninkové videoCD v angličtině). Platební nástroj na českých stránkách Legacy (https://www.legacyfamilytree.net/secure/legacyczech.htm) se na stránkách nachází poměrně krátkou dobu. Programátoři firmy Millenia tehdy poskytli anglickou verzi stránek s objednávkovým formulářem svým zahraničním spolupracovníkům k překladu a včlenění na cizojazyčné weby Legacy. Stránku s objednávkovým formulářem na českém webu jsme ve spolupráci s firmou Millenia otestovali a jejich programátoři prohlásili, že všechno pracuje tak, jak má. Co se děje s číslem platební karty po zadání do tohoto formuláře, to bohužel nejsem schopen zjistit. Já osobně praktickou zkušenost s objednávkou na českém webu nemám, pouze jsem to s programátory Millenia testoval. Od té doby vím o mnoha nákupech verze DELUXE a žádnou stížnost jsem nezaznamenal.
Prostřednictvím objednávkového formuláře na českém webu lze zakoupit pouze download verzi Legacy za 29,95 USD a download verzi upgrade za 21,95 USD. Ostatní verze (s manuálem, s CD) lze zakoupit pomocí online obchodu na amerických stránkách Legacy (http://www.legacyfamilytreestore.com/SearchResults.asp?Cat=1). Zde samozřejmě můžete zakoupit i výše uvedené dvě verze. Emailem vám přijde zákaznické číslo a instalační soubor si můžete stáhnout z českých stránek (americký instalační soubor v sobě neobsahuje češtinu). S americkými stránkami osobní zkušenost mám, před několika lety prošlo vše bez problémů.
Pokud nechcete číslo platební karty na web zadávat, existují zprostředkovatelské firmy pro nákup zboží (a také software) za zahraničí. Zde můžete za zboží platit přímo českými korunami, ale musíte počítat s tím, že si firma navíc naúčtuje provizi (zprostředkovatelský příplatek). Máme vyzkoušenou třeba firmu http://www.jimaz.cz.

Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakoupení DELUXE verze

Příspěvekod Falt » 04 úno 2015 20:43

Pozor! Vedle ceny produktu nezapomeňte započítat i náklady Shipping & Handling. Při dodávce např. do Prahy obnáší tato položka 25 USD. Takže nákup "krabice" se rentuje jen při návštěvě USA.
K verzi Download si lze totiž přikoupit i manuál ve verzi Download, jediné co si nelze běžně stáhnout jsou výuková CD. Ale pár jich je zdarma a z dalších jsou k dospozici ukázky.

Petra F
Příspěvky: 3
Registrován: 03 úno 2015 18:21

Re: Zakoupení DELUXE verze

Příspěvekod Petra F » 05 úno 2015 08:22

Děkuji za odpovědi. Jestli způsob platby chápu dobře, tak patřičnou sumu si stáhnou sami, jinak si nedovedu vysvětlit, proč se zadává číslo platební karty.
Nicméně, zkusila jsem objednat přes formulář na českých stránkách a poslali hlášku, že je nějaký problém s kartou, budu muset zjistit u své banky, kde je zádrhel.
S programem v základní verzi jsem zatím velmi spokojená. Něco takového jsem hledala už strašně dlouho. Výstupy mi zcela vyhovují a proto bych si velmi ráda pořídila Deluxe verzi, jen se to zatím nějak komplikuje :(
P.F.

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 732
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakoupení DELUXE verze

Příspěvekod michal » 16 úno 2015 09:20

Jedná o klasickou platbu přes internet prostřednictvím platební karty, není to nic odlišného od jiných podobných internetových plateb. Platební karta musí mít pochopitelně nastaveno povolení k platbám přes internet a pak také příslušně vysoký limit k platbám přes internet. S touto platbou nejsou spojeny žádné dodatečné poplatky. Peníze jsou na účet firmy Millenia, tvůrce programu Legacy, do Spojených států.

Petra F
Příspěvky: 3
Registrován: 03 úno 2015 18:21

Re: Zakoupení DELUXE verze

Příspěvekod Petra F » 16 úno 2015 14:21

Tak se mi podařilo Deluxe verzi zakoupit. Hurá. Problém byl v nastavení platební karty - nebyl povolený 3D secure. Teď postupně zkoumám všechny funkčnosti, určitě musím nastudovat všechny návody, protože člověk bez nápovědy na všechno sám nepřijde.
Ještě mám takový malý problém s nastavením Legacy charting. Podařilo se mi tam dostat češtinu, podle návodu, ale nevím, jestli jdou nastavit datumy uvnitř grafu také na české prostředí (tzn. 11.11.2011 např. - u jiných výstupů se mi to podařilo, jen v těch grafech mi to nějak nefunguje - vypisuje se to v angličtině: sň: 1 jan 2000). Jde to také upravit (na sň: 1.1.2000)?
Díky.
P.F.

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 732
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakoupení DELUXE verze

Příspěvekod michal » 16 úno 2015 16:42

O situaci s modulem Legacy Charting píšeme zde. Co se týče ostatních postupů a funkčností, všechny jsou popsány v nápovědě programu a mnoho dalších zajímavostí je zaznamenáno také v tomto diskuzním fóru.


Zpět na “Různé”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů