Můžeme snímat obrazovku i "za roh" ?

Sem můžete umístit odkaz na Vaše webové stránky s rodokmen, poznatky či historky z vlastního bádání a cokoli se nehodí někam výše.
Falt
Příspěvky: 250
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Můžeme snímat obrazovku i "za roh" ?

Příspěvekod Falt » 30 kvě 2015 10:11

Je mnoho způsobů, jak sejmout viditelnou část aktivní obrazovky nebo její výřez. Problémy nastanou, pokud viditelná část je pouze částí obsahu celé obrazovky a potřebujeme k prohlížení svislé a/nebo vodorovné posuvníky. Lze sice technicky nasnímat úplný obsah na několikrát a spojit, ale lépe by bylo sejmout vše najednou. Běžně takovou nabídku k dispozici nemáme. Do jara 2014 byl k dispozici výborný doplněk prohlížeče Pixir Grabber, který tohle dovedl. Bohužel se autoři rozhodli jej stáhnout z oběhu. Velká škoda!
Dnes jsem objevil aplikaci, která podobné věci také umí. Má sice o poznání složitější ovládání, ale stojí za představení. Na odkazu https://www.diigo.com/index si je možné stáhnout aplikaci, která je zdarma a pracuje s výsledky v cloudu. Proto je nezbytné se zaregistrovat a za odměnu získáte Diigo toolbar - viz obrázek:

Diigo_toolbar.png
Lišta Diigo
Diigo_toolbar.png (6.71 KiB) Zobrazeno 1394 x

Nás bude zajímat, v této souvislosti, volba Capture | Capture Entire Page. Tato volba sejme aktivní obrazovku celou, včetně všech jejich částí, které nejsou viditelné. Jako příklad uvádím stránku http://www.legacyczech.com/novinky/index.html jak dopadne po sejmutí touto aplikací (obrázek se musel vejít do 256 kB):

Legacy_Family_Tree-Czech.png
Sejmutá obrazovka novinek
Legacy_Family_Tree-Czech.png (248.41 KiB) Zobrazeno 1394 x

Postup je takový, že po uvedené volbě probíhá ukládání obrázku do cloudu. Kde obrázek najdeme? Musíme si na svých stránkách Diigo vybrat volbu My Library a tam bude obrázek k vidění. Pokud s ním hodláme dále pracovat, musíme si jej stáhnout k sobě do počítače.
Aplikace dovede řadu dalších zajímavých úkonů, ale předmětem tohoto příspěvku byla problematika snímání obrazovky i "za roh" a jak na to.
;)

Zpět na “Různé”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host