Jak zálohovat vzhled plochy

Sem můžete umístit odkaz na Vaše webové stránky s rodokmen, poznatky či historky z vlastního bádání a cokoli se nehodí někam výše.
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Jak zálohovat vzhled plochy

Příspěvekod Falt » 18 pro 2017 13:40

Rozmístění ikon na ploše u Windows 10 mi občas zmizelo v nenávratnu. Nemusím nikomu líčit, jak je nemilé, když se pracně sestrojené rozmístění ikon na ploše zhroutí. Naštěstí existuje postup, jak rozmístění ikon na ploše zálohovat. Využít lze jednoduchý program "Desktop Restore", který je ve verzi 32bit i 64bit. Stáhnout si ho lze např. zde https://www.slunecnice.cz/sw/desktop-restore-midiox/

Ovládání je velmi jednoduché. Po jeho instalaci přibude v kontextovém menu na ploše (pravé tlačítko myši) volba Save Desktop... a ta nejpotěšitelnější: Restore Desktop. Pokud neměníte v průběhu práce rozlišení obrazovky, vystačíte úplně s těmito dvěma volbami. Pro dobrodruhy, kteří často mění rozlišení, je tu ještě volba Custom Save/Restore....

Hodnotím prográmek jako drobnost, která potěší. :idea:

Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Všechno je opět trochu jinak

Příspěvekod Falt » 24 lis 2018 22:06

Po jedné z aktualizací Windows 10 přestal prográmek Desktop Restore fungovat.

Naštěstí jsem rychle našel náhradu – program DesktopOK na odkazu http://www.softwareok.com/?Download=DesktopOK. Je včetně češtiny a má kromobyčejně jednoduché a intuitivní ovládání.

Zájemce o podrobnější pokyny je najde v AJ v Nápovědě k programu.
:o

Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zálohovat vzhled plochy

Příspěvekod Falt » 29 říj 2019 10:06

Ve Windows 10 se u programu DesktopOK mohou objevovat hlášky o přítomnosti viru. Jde o falešný poplach a klidně můžete tomuto programu přiklepnout výjimkku. Viz http://www.softwareok.com/?seite=Freeware/DesktopOK/History :idea:


Zpět na “Různé”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host