Behold - Genealogy Word Processor

Informace a diskuze o jiných genealogických programech
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Behold - Genealogy Word Processor

Příspěvekod Falt » 11 říj 2014 23:14

Autor Louis Kessler http://www.lkessler.com/ je velice pracovitý a zkušený nejen v genealogii, ale i v programování. Rediguje Genealogy Software Rewiews na odkazu http://www.gensoftreviews.com/, kde lze získat přehled o genealogických programech, z nichž některé již na trhu ani neexistují. Zájemce si tyto stránky může projít a případně si sám něco vyzkoušet (věnoval jsem tomu také pár hodin).
Před třemi lety jsem si program Behold pořídil. Je to zvláštní program. Nepracuje jako jiné genealogické programy. Není počeštěn, ale není problém si během hodiny přeložit všechny potřebné "hlášky", protože pracuje jen s jedinou obrazovkou (a nastavením preferencí a vlastních "hlášek"). Vzhled a uspořádání lze měnit v širokém rozsahu, výstup lze provést ve formátu HTML (pro webové stránky nebo CD), případně RTF (textový dokument).
Je nutné poznamenat, že Behold autor neustále vyvíjí a plánuje dosažení cílového stavu ve verzi 2.0 v dubnu 2016. Program lze po dobu 45 dnů bezplatně odzkoušet a koupit s celoživotní licencí na bezplatný upgrade.

Program až do výše oznámené verze 2.0 nedovede data editovat. Jeho filozofie je postavena na principu zobrazit a prezentovat veškerá data, která jste shromáždili a která dokážete exportovat (např. z Legacy) ve formátu Gedcom. Zdrojová data načítá jak ve formátu ANSI, tak UTF. se správnou češtinou a zobrazuje je v režimu Unicode. Ukázky jsou na stránkách programu http://www.beholdgenealogy.com/screenshots.php

Od verze 2.0 autor programu Behold slibuje, že dokáže
• provést validaci souboru Gedcom,
• editovat kterýkoli údaj přímo na obrazovce,
• doplnit či editovat prameny,
• po každé úpravě zálohovat datový soubor (prevence ztráty dat)
• zobrazovat fotky s využitím IPTC dat
• kombinovat zdrojová data z různých Gedcom souborů (slučování) s barevným rozlišením dat podle původu atd. - plánů má velmi mnoho.
:D

Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Behold - Genealogy Word Processor

Příspěvekod Falt » 03 čer 2023 22:12

Autorův příliš ambiciózní plán dosáhnout v roce 2016 spuštění verze 2.0 se nezdařil. Autor má v současnosti rozpracovanou verzi 1.3, ale aktuální je stále pouze verze 1.2.7 ze září 2017. Je jasné, že tímto tempem nelze nikdy původní cíle splnit. :ugeek:

Pro českého uživatele je zde navíc závažný nedostatek se zobrazením češtiny. V současné verzi 1.2.7 se zobrazení češtiny zhoršilo a je jedno, zda načtete Gedcom ve znakové sadě UTF anebo ANSI, vždycky se objeví na obrazovce „bramboračka“. Část vložených dat se vždy zobrazí chybně. Je škoda, že se projekt BEHOLD nepovedl. :cry:


Zpět na “Ostatní genealogické programy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host