Heritio

Informace a diskuze o jiných genealogických programech
oFalc
Příspěvky: 1
Registrován: 25 zář 2019 18:43

Heritio

Příspěvekod oFalc » 25 zář 2019 18:57

Heritio, dostupný na www.heritio.com/cs

Program zobrazuje na ploše všechny osoby a umožňuje je libovolně posouvat a nastavovat, co se má a nemá zobrazit.

Klady
- podpora češtiny
- import GEDCOM
- tisk ve velkém rozlišení
- možnost umístit na internetu
- široká možnost nastavení vzhledu včetně výběru z šablon

Zápory
- všechny osoby jsou na ploše, tedy není vhodné pro velké rodokmeny a bádání
- poskytuje jen základní kolonky pro údaje.

Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Heritio

Příspěvekod Falt » 27 zář 2019 09:43

Program Heritio – moje poznatky
Tento program jsem neznal (dříve Rodokmen Pro), proto jsem si jej nainstaloval k vyzkoušení. Nejprve jsem se pokoušel importovat z programu Legacy něco přes 3000 osob, pomocí souboru gedcom. Po řadě minut jsem program zavřel a znovu otevřel. Pochopil jsem, že pro velké databáze nebude jednoduché jej vůbec naplnit daty. A tak jsem importoval 75 osob z databáze své ženy. To šlo docela svižně, objevila se informace o struktuře databáze, jak je obvyklé u genealogických programů.
Druhý den jsem se pustil do opakovaného importu 3000 osob. Import sice probíhal, ale ani po třech hodinách se nedokončil ! Přerušit chod programu se mi nepodařilo, musel jsem použít prastarý trojhmat CTRL+ALT+DEL a zrušit chod ve správci úloh. To je velice nepříjemné, protože to vylučuje „ze hry“ všechny zájemce, kteří potřebují pracovat se stovkami osob a více.

Hlavní nedostatky programu Heritio:
Především, na rozdíl od dobrých genealogických programů, chybí úplně nástroje pro výběr osob. Takže přechod od jedné osoby ke druhé lze provádět pouze odhadem přímo v grafickém prostředí, kdy je každá osoba znázorněna siluetou a příjmením se jménem, nepočítám-li funkci hledat, kam si mohu zapsat hledané jméno a klkat tak dlouho, až se dostanu na tu správnou osobu.
Informace o konkrétní osobě lze získat dvojklikem na siluetu osoby. Program je uspořádává v režimu Tabulka. Zde jsou soustředěny veškeré informace o osobě v originální struktuře, netypické pro genealogické programy. Autor si život ulehčil fintou, že všechny složité úlohy (např. citace pramenů) převedl do poznámek.
Program nabízí prezentaci výsledků bádání pouze v primitivní grafické podobě, kde nejsou zobrazeny ani základní informace o osobě (třeba kdy žila) a v podobě tabulky s údaji o osobě/osobách. Webová prezentace je opět jen stejně smutné grafické znázornění siluet, jenmže ve formátu html.

Osoby v tomto programu nemají jednoznačné označení typu RIN jako v Legacy a dalších dobrých programech, natož potom pro manželství typu MRIN. Takže v případě více manželství, nebo při kombinaci vlastních a nevlastních dětí, program Heritio nenabízí pomocnou ruku.

Vzhledem k chybějící podpoře pro seriózní práci s daty, mohl by program být zajímavý pro úplného začátečníka, který si potřebuje, na úplném začátku bádání, podchytit údaje o svých předcích v rozsahu 20 až 50 osob max.
Pokud bych měl hodnotit program Heritio systémem GenSoftReviews přidělil bych mu nejvýše 1 bod z 5. Konečně jeho hodnocení viz http://www.gensoftreviews.com/index.php?s=heritio mluví za vše. Rozhodně jej nemohu nikomu doporučit pro vážnou práci. :roll:


Zpět na “Ostatní genealogické programy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů