Otevření tabulek Legacy pomocí LTools

Programy úzce spolupracující s programem Legacy
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Otevření tabulek Legacy pomocí LTools

Příspěvekod Falt » 25 úno 2015 11:11

Program Legacy si ukládá většinu datových informací do struktury tabulek, které lze otevřít v programu Microsoft Access a dále s nimi pracovat. Které tabulky si Legacy zřizuje a jaký je jejich obsah je vysvětleno na odkazu http://www.legacyczech.com/dbmodel/index.html
Pro ty, kdo nemají program Access nabízejí LTools možnost si kteroukoliv z tabulek otevřít.
LegacyTables.jpg
Výběr z tabulek Legacy v LTools
LegacyTables.jpg (41.72 KiB) Zobrazeno 6947 x

Kromě prohlídky na obrazovce je zde možnost vygenerovat a uložit soubor CSV (čárkou oddělená data). Soubor CSV už dovede prohlížet každý tabulkový procesor. Takto se dostaneme ke všem podrobnostem u obrázků, osob, pramenů atd. Pokud nás nezajímá obsah celé tabulky, ale jen výběr dat, můžeme zadat zužující kritéria pro výběr podle kteréhokoli pole. Ukázka tabulky tblSR na obrazovce LTools:
LegacyTableSR.jpg
Ukázka tblSR na obrazovce v LTools
LegacyTableSR.jpg (123.54 KiB) Zobrazeno 6947 x

Příklad využití: Jestliže označujeme obrázky systematicky a zajímají nás jenom takové, které se vztahují k osobám, jejichž příjmení začíná na K, nebo mají vztah ku Praze, zadáme výběr v poli PicName a do pole Like zapíšeme jako výběrové kritérium *K* nebo *prah* (využijeme wildcard *) a dostaneme zúžený výběr obrázků se vztahem k osobám na K nebo se vztahem ku Praze. Nicméně mi přijde efektivnější provádět výběr až nad celou tabulkou. Možnost využití je velice široká, samozřejmě je jednoznačně efektivnějším nástrojem MS Access nebo kompatibilní databázový stroj.
:D

Zpět na “Doplňky k programu Legacy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti