Šikovný tip pro práci s obrázky

Programy úzce spolupracující s programem Legacy
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Šikovný tip pro práci s obrázky

Příspěvekod Falt » 06 črc 2015 11:14

Dostal jsem tip na aplikaci pro pohodlnou práci s obrázky, která umožňuje pracovat s rozdělenou obrazovkou, v horní části je otevřený obrázek a v dolní části lze zpracovávat jeho popis:
Transcript.gif
Ukázka práce s rozdělenou obrazovkou
Transcript.gif (252.2 KiB) Zobrazeno 7469 x

Mimořádně efektivní pomůckou se stává při přepisu záznamů v matrikách. Rozpracované dílo si lze uložit, ale i když je neuložíme, příště se nám otevře poslední aktivita.
Horní část s obrázkem lze zvětšit či zmenšit (tažením za dolní okraj) podle potřeby. Měřítko prohlížení obrázku lze nastavit od 25 do 500 %. Upravit lze i jas a ostrost, k dispozici jsou standardní operace s obrázky. Načtení obrázku probíhá buď klasickým listováním složkami anebo vložením cesty k obrázku do pole Název souboru (rychlejší). Načíst je možné téměř jakýkoli formát obrázku.

Dolní část představuje jednoduchý textový editor s běžnou nabídkou voleb písma a formátování, takže je možné dokončit popis s veškerým komfortem, pouze chybí kontrola pravopisu.
Jsem rád, že se mohu podělit o zajímavý tip. Program je v češtině a bezplatný, ke stažení na odkazu http://www.jacobboerema.nl/en/Freeware.htm
:lol:

Zpět na “Doplňky k programu Legacy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti