The Next Generation of Genealogy Sitebuilding (TNG)

Informace o programu, nových sestaveních a verzích.
Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 630
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

The Next Generation of Genealogy Sitebuilding (TNG)

Příspěvekod michal » 17 pro 2013 14:09

Výrobce: Darrin Lythgoe
Cena: $34.99 USD (cca 850 Kč)
Popis: Program Legacy Family Tree sice obsahuje funkci Vytvoření webových stránek, ale vzhledem k tomu, že program nepodporuje Unicode, dochází na vytvořených HTML stránkách k chybnému řazení osob, čemuž se v současné době nelze vyhnout. Náprava je možná pouze ručně. Bezkonkurenčně nejlepší náhradou je program The Next Generation of Genealogy Sitebuilding ("TNG"). Program sice není zdarma, ale jedná se o absolutní světovou špičku a navíc je plně přeložen do češtiny a v češtině funguje bez problémů. A díky masovému používání programu Legacy Family Tree ve světě je import dat z Legacy do TNG skutečně "vychytán".

Pomocí TNG lze vytvořit dynamické webové stránky. Data jsou uložena v MySQL databázi, kam jsou naimportována s využitím souboru GEDCOM, a zobrazována pomocí PHP. Program nevytváří jednotlivé statické HTML stránky. K úspěšnému provozování webové prezentace TNG je tedy potřeba hosting, který podporuje MySQL a PHP. Data tedy nejsou importována do žádné internetové komerční genealogické databáze. Lokálně lze TNG provozovat v prostředí lokálního webového serveru, např. WampServer, čehož lze využít pro testování a ladění výsledné webové prezentace.

Program je plně přeložen do češtiny, včetně nápovědy administrace. Zobrazení češtiny v internetových prohlížečích je při použití kódování UTF-8 bezproblémové. Protože je program TNG přeložen do mnoha jazyků, lze jazykové prostředí stránek dynamicky přepínat.

Mezi hlavní programové rysy patří:
Uživatelské registrace – přístup do webové prezentace lze omezit výhradně na registrované uživatele. Při schválení registrace může administrátor přidělit různá přístupová práva, kterými lze ochránit neveřejná data nebo údaje žijících osob.
Přizpůsobení prezentace – konečný vzhled prezentace lze vybrat z 18 vestavěných šablon, případně lze vytvořit svoji vlastní šablonu.
Administrace – vše se nastavuje z centrálního menu administrátora.
Média – do prezentace lze nahrát fotografie, videa, vyprávění. Média lze sdružovat do alb.
Dynamická schémata – vývod, rozrod, vějířový graf, schéma rodiny, časová osa, příbuzenské vztahy,..
Více stromů – prezentovat lze současně více stromů (souborů GEDCOM).
Zobrazení událostí na mapě – události každé osoby mohou být zobrazeny na mapě (Google Maps). Podmínkou je evidování zeměpisných souřadnic u sídel podobně jako v Legacy. Na mapě lze zobrazit i globální distribuci vyhledaných míst a příjmení.
Kalendář a přehled výročí
Responzivní mód pro snazší zobrazení na tabletech a chytrých telefonech
Módy – do programu lze pomocí opravných módů začlenit své vlastní úpravy.
Vlastní reporty - data lze zobrazovat pomocí vlastních reportů.

Demoverzi TNG je možno spustit na stránce http://lythgoes.net/genealogy/demo12.php.
Na odkazu Public Interface se nachází veřejná sekce webu
Na odkazu Administrative Interface najdete administrativní sekci webu.
V obou případech si můžete v horní liště nejprve zvolit šablonu, kterou mají stránky používat. (Volba šablony před spuštěním stránek je možná samozřejmě jenom v této demoverzi).
Přihlašovaní údaje jsou v obou případech stejné (username: demo, password: demo). Pokud po přihlášení vidíte popisky stránek v angličtině, zvolte ve výběru jazyků češtinu (Czech). Anglické texty, které vidíte i po změně jazyka na češtinu, jsou uživatelské texty, které pak na vašich stránkách pochopitelně nahradíte svými vlastními texty.

Jednotlivé vestavěné šablony vzhledu si můžete prohlédnout na této stránce: http://www.tngsitebuilding.com/templates.php.

Pomocí této mapy lze prohlédnout mnoho webových stránek, které běží na programu TNG.

Zpět na “Obecné informace, nové verze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti