Jak na mapy bez klíče (ale bez služeb společnosti Google)

Instalace na lokálním PC, instalace na webovém hostingu, správné zobrazení češtiny, apod.
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Jak na mapy bez klíče (ale bez služeb společnosti Google)

Příspěvekod Falt » 10 zář 2018 21:41

Po řadě pokusů získat nový API klíč k mapám Google jsem vždy dospěl do fáze, kdy je nezbytné identifikovat přístup k mé „peněžence“ aby si případně Google mohl stáhnout obolus za své zpoplatněné služby.
Čekal jsem, zda se neobjeví příznivější postup, jak získat API, ale neobjevil se. Přiznávám, že se mi krajně nechce vydávat své skromné finanční zdroje všanc společnosti Google, protože počet návštěv stránek a počet zobrazení map je zcela mimo moji kontrolu. Jak z konopí ven?

Naštěstí je k dispozici alternativa – náhrada map Google z otevřeného zdroje OSM (OpenStreetMap). Erik Hoppe, ve spolupráci s celou řadou dalších dobrovolníků, vytvořili opravný mód (viz https://tng.lythgoes.net/wiki/index.php?title=OpenStreetMap, který poskytuje rozumnou náhradu za placené služby Google zcela zdarma. Prozatím je ve třech verzích, aby si rozuměl s aktuální verzí TNG. Nejnižší podporovaná verze TNG je 10.1.3.
Instalace je jednoduchá. Stažený mód rozbalíme do složky mods v naší instalaci TNG a v Manažeru módů instalujeme. Po instalaci můžeme v Manažeru módů upravit 9 dílčích nastavení. Podmínkou správné funkce je ponechat prázdné pole pro klíč k mapě:
OSM.gif
Pole pro zadání klíče musí zůstat prázdné
OSM.gif (8.98 KiB) Zobrazeno 6600 x

Nové mapy se mi docela zamlouvají.

Zpět na “Instalace a konfigurace”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů