Moje zkušenosti s upgradem TNG

Instalace na lokálním PC, instalace na webovém hostingu, správné zobrazení češtiny, apod.
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Moje zkušenosti s upgradem TNG

Příspěvekod Falt » 26 říj 2018 20:21

Zatím nemám potřebu přejít na verzi TNG 12, nicméně jsem se rozhodl, že přejdu na nejvyšší build TNG 11, tedy 11.1.2. A protože jsem opakovaně nabyl dojmu, že možná mám něco špatně ve své instalaci TNG, zvítězil nápad provést úplnou instalaci TNG 11.1.2, nikoliv jenom aktualizaci. Podělím se o pár poznatků „z bojiště“.

Časová ztráta
Úplná instalace trvá neskonale déle nežli pouhá aktualizace. A to tím více, čím máte provedeno více vlastních úprav. Trvalo mi to celé hodiny, nežli jsem dosáhl kýženého cíle.
A protože neštěstí nechodí po horách, zjistil jsem, že jsem omylem nainstaloval verzi 10.0.2, čili se mi povedl downgrade. Proto jsem dnes musel provést ještě správnou aktualizaci a ta zabrala cca 10 minut (včetně reinstalace 42 opravných módů). Ne nadarmo říká matador TNG, Ken Roy, že provedl plnou instalaci v roce 2005 a od té doby provádí jenom aktualizace.

Past na české uživatele
Při úplné instalaci – čili při stažení Full version (not an update), se po otevření souboru readme. html z prostředí vašeho prohlížeče otevře průvodce instalací v angličtině, který nabízí dvě varianty postupu: Express Installation anebo Regular Installation. Použití varianty Express Installation je doporučováno a je perfektně popsáno v příspěvku http://legacyczech.com/forum/viewtopic.php?f=38&t=138 - viz zejména krok 7.
POZOR! V bodě 7 se tvoří tabulky nové databáze. Dříve tam vůbec nabídka Database collation nebyla a znaková sada byla shodná s Vaším výběrem v kroku 5, kde se volí jazyk a znaková sada. Jenomže nyní se tato nabídka objevila, a to s předvyplněnou znakovou sadou utf_8_general_ci. Tuto předvolbu tam nesmíte ponechat (stálo mne to den práce navíc).
Úplně stačí ponechat tohle pole prázdné (jak radí návod) anebo jak radí příspěvek, vyplnit tu utf8_czech_ci.

Opravné módy
Jak jsem se zmínil výše, je nutné před instalací aktualizace a samozřejmé před úplnou instalací naprosto všechny módy odinstalovat – Manažer módů musí být prázdný. Reinstalace opravných módů je rychlá a prakticky bez problémů. Objeví-li se hláška Částečně instalováno, spraví to příkaz vyčistit. Ale pozor, pokud se nainstalovala záplata a hláška Částečně instalováno se objevila u originálního módu, je nutné dodržet pořadí. Nejprve odinstalovat záplatu a pak se objeví u originálního módu i záplaty, že je lze instalovat a tím je vyhráno. Oboje úspěšně nainstalujeme.

Záloha
Mohu jen vřele doporučit zálohovat, zálohovat a zase zálohovat. Periodicky si aktuální stav „ostré“ instalace zálohuji jinam nežli na harddisk, na kterém mám instalaci TNG. A dočasně jsem využíval obě instalace TNG, tu původní i tu, na které jsem prováděl novou instalaci. Bez toho bych úplnou instalaci nezvládl, do původní jsem chodil opisovat.

Captcha
Úplná instalace mne přinutila znovu instalovat zbraň proti spamu při žádosti o registraci. Vybral jsem si na odkazu https://tng.lythgoes.net/wiki/index.php?title=Image_Captcha_Add-on stejný obrázek, jaký jsem používal už předtím. Instaluje se jako mód, ale ne pomocí Manažeru módů. Založí si vlastní podsložku imcap ve složce extensions. Čeština je součástí instalace.

Zpět na “Instalace a konfigurace”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů