Opravné módy, které se vzájemně "tlučou"

Tvorba a použití opravných módů.
Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 731
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Opravné módy, které se vzájemně "tlučou"

Příspěvekod michal » 25 srp 2014 11:35

Soubor opravného módu obsahuje vždy sekci Target (Cíl), kde je uveden název souboru TNG, který je módem upravován. V rámci sekce Target je sekce Location, kde je uveden úsek programového kódu ze souboru TNG, kterého se týká úprava, a sekce Replace, kde je uvedeno upravené znění úseku programového kódu souboru TNG ze sekce Location, anebo sekce Insert, kde je uveden programový kód, který se vkládá před nebo za programový kód ze sekce Location.

Může nastat tato situace:
Mám opravný mód A1, kterým měním určitý úsek programového kódu v souboru A. Tento úsek programového kódu je v souboru opravného módu A1 definován v sekci Location a pozměněné znění je definováno v sekci Replace.
Mám opravný mód A2, kterým opět v souboru A měním stejný úsek programového kódu (anebo část tohoto úseku), který je uveden v souboru opravného módu A1 v sekci Location. A tento úsek chci změnit jinak než v opravném módu A1.
Po nainstalování opravného módu A1 se mi v seznamu opravných módů na obrazovce Manažeru módů u opravného módu A2 objeví chybové hlášení, které tam před instalací opravného módu A1 nebylo.
Důvod zobrazení chyby je logický. Instalací opravného módu A1 se změnil určitý úsek programového kódu v souboru A. Avšak na tento úsek programového kódu v jeho původním znění se mi odkazuje také opravný mód A2. Instalací opravného módu A1 však tento úsek programového kódu (který je zmíněn v opravném módu A2) v souboru A přestal existovat a cíl změny opravného módu je tedy neznámý.
Tuto situaci lze tedy vyřešit pouze jinou definicí těchto dvou opravných módů.

Zpět na “Opravné módy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů