Jaký je význam čísel verzí módů v TNG

Tvorba a použití opravných módů.
Falt
Příspěvky: 375
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Jaký je význam čísel verzí módů v TNG

Příspěvekod Falt » 27 črc 2017 07:17

Celá problematika je vysvětlena na odkaze http://tng.lythgoes.net/wiki/index.php/TNG_Mod_Version_Numbers_for_Beginners. Pokusím se o krátké vysvětlení problému.

Při testování beta verze 9 TNG byl mezi vývojáři opravných módů dohodnut systém číselného značení verze módů. V současnosti platí, že první tři pozice čísla verze modu označují minimální verzi TNG, ve které bude možno konkrétní mód využít. To je velmi důležité, a proto je na stránce ke konkrétnímu módu zpravidla uvedeno více verzí s komentářem, pro které verze TNG je lze použít. Názorně je to vidět např. na odkaze http://tng.lythgoes.net/wiki/index.php/Tooltip_Mod

A naopak, existuje řada módů, které budou výborně plnit své funkce hned v několika verzích TNG, kupříkladu http://tng.lythgoes.net/wiki/index.php/Random_Photo_Display_mod

Proč tomu tak je? Řada módů zasahuje do základních php souborů, jejichž syntaxe se v čase vyvíjí spolu s vývojem TNG, takže skript módu napsaný pro určitou verzi TNG již ve vyšší verzi TNG nenajde cíle, které měly být módem upraveny. Některé módy jsou jednodušší a proto „blbovzdornější“ - vydrží výborně sloužit déle. Zastaralé módy ve verzi pro předchozí verze TNG, když je k dispozici aktuálnější verze módu, nebudou velmi pravděpodobně správně (anebo vůbec) fungovat a je nezbytná jejich aktualizace.

Proto je při výběru módu nezbytné sledovat, zda je pro mou verzi TNG vybíraný mód vůbec vhodný. Z tohoto důvodu jsou i přehledy opravných módu na stránkách Wiki tříděny podle verzí TNG - viz http://tng.lythgoes.net/wiki/index.php/Category:Mods. Pro přehlednost ještě výše zmíněný příklad s TooltipMod, který je velmi choulostivý na správnou verzi TNG:

media_tooltips.gif
přehled pro kterou verzi TNG je vhodná která verze TooltipMod
media_tooltips.gif (8.79 KiB) Zobrazeno 2986 x


Poznámka: Používání TNG ve verzi 9 a níže je k vlastní škodě, protože vyšší verze TNG přinesly zásadní vylepšení.
;)

Falt
Příspěvky: 375
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký je význam čísel verzí módů v TNG

Příspěvekod Falt » 07 úno 2019 22:30

Pro naprosto jasný výklad přikládám tabulku, která systém číslování verzí módů objasňuje "rukolapně":

mod_versions.gif
tabulka s podrobným vysvětlením
mod_versions.gif (41.26 KiB) Zobrazeno 1945 x


Mnoho štěstí v práci s opravnými módy! :)


Zpět na “Opravné módy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host