Nápověda pro funkci Hledat

Tvorba a použití opravných módů.
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Nápověda pro funkci Hledat

Příspěvekod Falt » 29 pro 2017 09:16

Ve všech 15 šablonách TNG je na každé stránce (dokonce již na úvodní) nabídka Hledat, která slouží k vyhledání kýžené osoby. Protože vím, jak málo čtou lidé velké, komplexní nápovědy, chyběla mi v TNG možnost, jak šikovně zájemci sdělit, co by měl o hledání vědět. Proto jsem se zaradoval, když jsem narazil na Search Form Help mod https://tng.lythgoes.net/wiki/index.php?title=Search_Form_Help_mod
Co se mi na tomto módu zalíbilo?
Geniálně jednoduché řešení umístění tlačítka Nápověda (= vysvětlení co a jak okolo hledání) hned vedle tlačítka Hledat.
Co se mi nelíbilo?
Autor předpokládá, že je možné tento opravný mód provozovat v jakékoli jazykové mutaci jednoduše tak, že se přeloží soubor search.help.php do potřebných jazyků a umístí do odpovídajících jazykových složek. Zjistil jsem však, pro šablonu 4 to určitě platí, že autorův předpoklad je mylný. Na domovské stránce se skutečně chová nápověda mravně, tj. zobrazí se v jazyce, který je pro stránku vybrán. Ale jakmile jsme na jiné stránce, kouzlo pomine, a text nápovědy je anglicky.
Autor ve svém módu zavedl další vychytávku ve využití překladače Google pro jazykové mutace. Tato možnost sice je funkční, ale pro češtinu dává příšerný výsledek. Ukázka:
Help_ Search.gif
ukázka umístění tlačítka Nápověda a možnosti volby přeložit anglický text do vybrané řeči Googlem
Help_ Search.gif (23.73 KiB) Zobrazeno 4715 x

Řešení?
Dokud autor mód nedopracuje, zbývá jediné – oželet jazykové mutace. Proto jsem se rozhodl pro český text nápovědy jako univerzální. Zbývalo jen text v ČJ napsat (nehodí se překládat anglický text, obsahově není vydařený).
Závěr
Je to ukázka, jak se nemá s módem pracovat. Ale dokud se autor nepochlapí, a nevylepší svoje dílo, je to jediné řešení, jak výbornou myšlenku využít na svých stránkách. Proto je samozřejmé, že autorovi odesílám obsáhlý dopis se svými poznatky a s žádostí, aby se pokusil své autorské dílo dotvořit. O nové, dopracované verzi, Vás budeme rádi informovat.
:P

Zpět na “Opravné módy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů