Zajímavý mód Admin Families Plus

Tvorba a použití opravných módů.
Falt
Příspěvky: 375
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Zajímavý mód Admin Families Plus

Příspěvekod Falt » 19 led 2020 19:47

Čím mne tento opravný mód zaujal? Dovede totiž zajímavou věc – vyrobit přehled manželství s jediným partnerem! Znáte to, jedete v matrikách a zapisujete vše, co je prokazatelně dobře. Ale občas získáte jen informaci o otci, a ne o matce. Takže jste právě založili rodinu s jediným partnerem.
Ale čas od času máte chuť se podívat na tyhle „sirotky“ znovu a pak se Vám velice hodí přehled MRIN a RIN. V praxi to vypadá takto:

families_plus.png
Přehled manželství s jediným partnerem
families_plus.png (11.41 KiB) Zobrazeno 1371 x
Obr families_plus

Kromě singl partnerů čili neúplné rodiny, může chybným postupem vzniknout i tzv. „prázdná“ rodina, kdy je pouze spotřebováno číslo MRIN, ale žádná osoba v rodině není zapsána. Prázdné rodiny lze pomocí tohoto modu rovněž ověřit, dohledat a smazat.
Mód je ke stažení na odkazu https://tng.lythgoes.net/wiki/index.php?title=Admin_Families_Plus
:idea:

747
Příspěvky: 37
Registrován: 09 črc 2015 13:28

Re: Zajímavý mód Admin Families Plus

Příspěvekod 747 » 20 led 2020 08:32

To je šikovné. Hodilo by se mi, kdyby bylo možné si výsledek uložit, ale ne jako obrázek. Nemáte někdo nápad, jak postupovat? Pak bych mohl v klidu dohledávat partnery a nemusel pokaždé proto spouštět TNG. Děkuji. :(

Falt
Příspěvky: 375
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavý mód Admin Families Plus

Příspěvekod Falt » 21 led 2020 06:43

Výstup pro Jediného rodiče je v podstatě tabulka v prostředí HTML, naplněná kopírovatelnými údaji. Takže stačí tažením myši vybrat oblast, kterou si hodlám uložit pro budoucí zpracování

vyber.png
Výběr řádek pro kopírování do spreadsheatu
vyber.png (24.45 KiB) Zobrazeno 1355 x


a kopii vložím do spreadsheatu (Excel, LibreOffice …) a tam případně seřadím. Při výběru musím počítat s tím, že nejlépe je postupovat zprava i za cenu, že se ve výběru objeví i Datum sňatku a ID číslo manželky, přestože tato pole jsou zpravidla prázdná. Pokud nejsou ve výstupu stovky neúplných rodin, vyplatí se upravit v TNG nastavení počtu řádek – Nastavení | Základní nastavení | Různé | Maximální počet výsledků hledání. Takto lze všechno zkopírovat najednou.
Hodně štěstí v bádání!
:D


Zpět na “Opravné módy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host