Whats new Form Mod

Tvorba a použití opravných módů.
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Whats new Form Mod

Příspěvekod Falt » 05 úno 2020 09:55

Pro sekci „Co je nového“ existuje starší, ale funkční mód Whats new Form Mod. Je na odkazu https://tng.lythgoes.net/wiki/index.php?title=Whats_New_Form_Mod Je zajímavý tím, že nabízí návštěvníkovi stránek vlastní, samostatnou volbu za jak dlouhé období by si přál zobrazit přírůstky a v jakém počtu v jednotlivých kategoriích (osoby, rodiny, fotografie …). V praxi vypadá výsledek takto:

what.gif
praktická ukázka výsledku
what.gif (5.84 KiB) Zobrazeno 7472 x

Nastavit lze rozsah 10 až 180 dní (doporučuji využívat nejvýše do 50 dní) a 5 až 50 přírůstků v jednotlivých kategoriích. Nastavení se zobrazí v záhlaví stránky, což je šikovné, myslím.
Mně tam „překáželo“ tlačítko Submit, chtěl jsem tam český výraz Potvrdit. Naštěstí je řešení jednoduché. Stačil zásah do kódu v originálu módu Whats new Form Mod na řádku 82:
<input type="submit" value="Potvrdit" name="B1" style="font-family: arial; font-size: 8pt" style="font-family: Arial; font-size: 8pt">

a náhrada Submit za Potvrdit. Pochopitelně je nezbytné tuto úpravu provést před instalací módu. Vzhledem k zásahu do originálního módu je vhodné název módu upravit anebo min. do jeho hlavičky připsat zásah do řádku 82.

747
Příspěvky: 38
Registrován: 09 črc 2015 13:28

Re: Whats new Form Mod

Příspěvekod 747 » 05 úno 2020 13:45

Tenhle mod se mi líbí. Ale nabídka na přírůstky za dobu až 365 dní mně připadá nadměrná. Nešlo by to nějak upravit podle Vašeho doporučení, aby nabídka byla jenom nejvíc na 50 dní?

Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Whats new Form Mod

Příspěvekod Falt » 05 úno 2020 19:50

Předně děkuji za doplnění, že nastavení volitelného období je možné až na 365 dní.
Úprava je samozřejmě možná. Nejprve je nutné tento mód v Manažeru módů odinstalovat. Po otevření konfiguračního souboru whatsnew_form_mod_v10.0.0.0.cfg je inkriminovaná část kódu mezi řádky 62 až 70:
<option value="10">10</option>
<option value="20">20</option>
<option value="30">30</option>
<option value="50">50</option>
<option value="100">100</option>
<option value="150">150</option>
<option value="180">180</option>
<option value="240">240</option>
<option value="365">365</option>

Nabízejí se dvě možnosti. Jednoduchá metoda je smazat řádky 66 až 70. O trochu pracnější možnost by byla změnit původní hodnoty počtu dní na takové, které se Vám více líbí – dejme tomu: 5, 10, 15 … dní. Prostě by se nahradily původní hodnoty v uvozovkách a hned vedle mezi znaky >< za nové (mezi těmi dvěma šipkami jsou zapsány zobrazované hodnoty na stránce Co je nového). Pak už jen opět mód instalovat a kouzlo změny bude fungovat.
Ať se daří! :D


Zpět na “Opravné módy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů