Jak na úplné odstranění nepotřebného módu

Tvorba a použití opravných módů.
Falt
Příspěvky: 401
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Jak na úplné odstranění nepotřebného módu

Příspěvekod Falt » 05 čer 2022 14:00

V praxi dospějete k závěru, že dříve instalovaný mód „není to pravé ořechové“ a rozhodnete se jej odstranit. Anebo se Vám líbí, ale je nutné jej upgradovat. V obou těchto případech by bylo chybou pouze odstranit odpovídající instalační soubor konkrétního módu s příponou cfg. Proč?

Některé módy totiž při stahování nevloží do složky /mods pouze instalační soubor xyz.cfg, ale i vlastní složku s pomocnými soubory ke konkrétnímu módu. Když odeberete mód pomocí Manžeru módů TNG bez dalšího, odstraní se odpovídající soubor cfg, ale už ne odpovídající podpůrná složka. Takže tam časem můžete mít desítky složek starých verzí módů nebo módů, které už nepoužíváte.

Naštěstí si s tím TNG dovede poradit.
Jak? V Manažeru módů je karta Možnosti. V rozevírací části Možnosti je skupina Jiné:
delete_support_folder.png
Volba možností v Manažeru módů
delete_support_folder.png (37.56 KiB) Zobrazeno 511 x


Tady se nabízejí 3 volby s podrobným vysvětlením, kdy je dobré zvolit Ano. Doporučuji trvale nastavit Ano pro poslední volbu Povolit smazání podpůrné složky po vymazání módu. Ale když zvolíte Ano u všech 3 voleb, tak žádnou chybu neuděláte.

Poznámka: Podpůrné složky módů by měly na první pohled informovat o číslu verze odpovídajícího módu, zvláště pokud obsahují spustitelné moduly. Výjimkou může být, pokud podpůrná složka obsahuje pouze ikony, které se s novými verzemi módu nemění. :)

Zpět na “Opravné módy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host