Chcete do TNG přidat právě objevenou fotografii?

Příspěvky či dotazy, které se nehodí do žádného jiného vlákna...
Falt
Příspěvky: 385
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Chcete do TNG přidat právě objevenou fotografii?

Příspěvekod Falt » 27 lis 2020 11:34

Včera jsem objevil založené dvě fotky rodinných předků. A rozhodl jsem se je přidat do TNG na internet. Protože postup může zajímat i někoho dalšího, popíši, jak a co jsem prováděl.
1. krok
Nejprve je nutné identifikovat místo, čas a osoby na snímku. Jsou-li některé osoby v rodové databázi, vypište si jejich ID – budete je potřebovat později. Podle systému pojmenování médií, který používáte, si připravte pojmenování snímků.
2. krok
Oskenování snímku. Osobně skenuji z Legacy. Vyberte si osobu, která je na snímku a klikněte na ikonu Mediální galerie na kartě Rodina. Objeví se okno a hned první volba je Přidat médium:

skenovat.png
skenování v Legacy
skenovat.png (27.07 KiB) Zobrazeno 1208 x

Oskenovaný obrázek ve formátu BMP si uložte do nějakého dočasného adresáře a převeďte jej do formátu, který používáte (JPG, PNG, GIF). Upravte si vzhled a velikost snímku. Nyní obrázek přesuňte do cílového adresáře, který odpovídá Vaší kolekci v TNG – tím je příprava dokončena.
3. krok
Je čas snímek uložit v Legacy. Máte identifikovány osoby, máte snímek pojmenován a uložen ve správné složce. Opět si vyberte osobu, která je na snímku a klikněte na ikonu Mediální galerie na kartě Rodina. Zvolte Přidat | Obrázek. Vyberte si správný obrázek a Otevřít. Obrázek se nyní do Legacy načetl ke zvolené osobě a můžete vyplnit Titulek a Popis obrázku (budete to potřebovat v TNG).
Pokud je na snímku více osob z databáze, přidáte snímek k dalším osobám kopírováním. Na příloze 1 anebo 2.

clipboard.png
kopírování snímku v Legacy
clipboard.png (27.22 KiB) Zobrazeno 1208 x

K dalším osobám překopírujete snímek následovně. Vyberte podle RIN (ID) další osobu, která je na snímku a ke které chcete přidat snímek a klikněte na ikonu Mediální galerie na kartě Rodina. Zvolte Přidat | Obrázek a možnost 3 (příloha výše). Anebo jednoduše

vlozitzeschranky.png
vložení snímku v Legacy ze schránky (kopírováním)
vlozitzeschranky.png (26.31 KiB) Zobrazeno 1208 x

kliknete u cílové osoby na plochu okna Mediální galerie pravým tlačítkem a potvrdíte Vložit ze schránky.
4. krok
Předchozími kroky jste přidali objevenou fotku do Legacy. Lze doporučit zálohovat Legacy nejméně na dvou nezávislých místech (lépe na třech).
5. krok
Na řadě je přidání fotek do TNG. Já to provádím na lokálním disku v prostředí WAMP, je to bezpečné. Nejprve musíte do prostředí TNG dostat vlastní fotky. Čili překopírovat je z nějaké složky s obrázky v Legacy do cílové složky v TNG. Cílová složka v TNG by měla korespondovat s některou z kolekcí v TNG.
Dále budu předpokládat, že odpovídá a že se jedná o osobní fotografii, kterou bukete mít zařazenou v kolekci Fotografie. Této kolekci u mne odpovídá složka photos, proto ji dále použiji v ukázkách.
6. krok
Otevřete si TNG | Administrace | Média. V horní řadě karet vyberte Přidat nový. Objeví se dialogové okno

add_media.png
Přidání nového média do TNG
add_media.png (14.47 KiB) Zobrazeno 1208 x

Pokud je nutno, změňte kolekci. Nyní přidejte připravený snímek mezi média TNG. Vyberte správný soubor, nejjistěji pomocí tlačítka Vybrat. Objeví se dialogové okno

vybrat_soubor.gif
výběr správného souboru
vybrat_soubor.gif (9.21 KiB) Zobrazeno 1208 x

ve kterém je potřeba nalézt správnou stránku a na ni správný soubor. Pak stačí kliknout na ikonu Vybrat.
7. krok
Popis fotky a spojení s osobami (místem) je ve spodní části obrazovky. Využijete titulku a popisu z Legacy a vypsaných ID osob, teď se budou hodit.

data_media.png
doplnění základních údajů a vazeb pro nové médium
data_media.png (19.01 KiB) Zobrazeno 1208 x

V ukázce stačí vyplnit do pole ID číslo postupně připravená ID čísla osob ze snímku a za každým kliknout na Přidat. TNG přidá a vypíše odpovídající osoby (obdobně rodiny, místa, prameny, úložiště pramenů, citace).
8. krok
Pokud jste úspěšně do TNG přidali objevenou fotku, popsali ji a připojili k osobám, doporučuji nový stav zálohovat. Administrace | Obslužné programy.

backup_TNG.png
zálohování posledního stavu databáze TNG
backup_TNG.png (13.96 KiB) Zobrazeno 1208 x

9. krok
Poslední operací je přenesení aktualizovaného stavu na server.
Hodně zdaru! :!:

Zpět na “Různé”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti