Zápis sídel v USA – vlastní zkušenosti

Příspěvky či dotazy, které se nehodí do žádného jiného vlákna...
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Zápis sídel v USA – vlastní zkušenosti

Příspěvekod Falt » 16 bře 2021 17:03

Dodržuji systém značení lokalit ve stylu lokalita, okres, kraj, stát. Čili používám 4 úrovně rozlišení. V USA tedy dodržuji stejný systém, pouze názvosloví je city/town, county, state, country (=USA). Např. obec Nelsonville mám zapsánu jako: Nelsonville, Austin County, Texas, USA. Kupříkladu ale velkoměsto New York mám zapsáno malinko odlišně jako: New York City, NY, USA.

Zjišťování GPS
Tady mi program Legacy nedokáže pomoci. Takže využívám vyhledávač. Zadám např. „GPS of Nelsonville, Austin County, Texas“ a z nabídky si vyberu stránku, která mi rychle dodá údaje. GPS souřadnice zásadně zadávám pouze do TNG.
Dohledání míst bez GPS provádím v TNG pomocí jednoduchého dotazu:

report_GPS.png
Report k dohledání míst bez GPS
report_GPS.png (18.15 KiB) Zobrazeno 5190 x

Ale jde to i bez dotazu jednoduše prohlídkou v menu Najít | Místa, kde si mohu vybírat státy a další výběry.

Mimořádné případy v USA
V praxi se mohou vyskytnout dva mimořádné případy. Prvním jsou Ghost town, doslova „Město duchů“, z genealogického pohledu se jedná o obce, které zanikly (zcela, či se staly součástí většího správního celku, uvedu to v poznámce). Viz https://en.wikipedia.org/wiki/Ghost_town. Druhým případem jsou Unincorporated area, doslova „Neregistrovaná oblast“. Jedná se např. o vojenské újezdy atp. viz https://en.wikipedia.org/wiki/Unincorporated_area

Seznam okresů v USA
Legacy nabízí šikovného pomocníka:

okresy_USA.jpg
Seznam okresů USA
okresy_USA.jpg (189.03 KiB) Zobrazeno 5190 x

Seznam lze abecedně uspořádat podle okresu anebo podle státu. Značka 1 představuje odkaz na stránky, týkající se konkrétního státu. Tam je k dispozici přehled všech okresů včetně jejich geneze. Celý projekt se jmenuje „Atlas of Historical County Boundaries“.
Značka 2 odkazuje na stránky FamilySearch, na konkrétní okres s přehledem jeho obcí (Populated Places), s dělením na:
• Cities
• Towns/Townships
• Unincorporated communities
• Ghost towns
:|

Zpět na “Různé”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů