Jak odstranit z menu Zvukové záznamy, Videa, Vyprávění

Příspěvky či dotazy, které se nehodí do žádného jiného vlákna...
Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 719
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Jak odstranit z menu Zvukové záznamy, Videa, Vyprávění

Příspěvekod michal » 08 říj 2016 08:40

Médiální objekty jsou v TNG rozděleny do kategorií (kolekcí). Standardními kolekcemi jsou:
Fotografie
Dokumenty
Náhrobky
Vyprávění
Zvukové záznamy
Videa


Mimo tyto standardní kolekce můžeme z důvodu lepšího přehledu v mediálních objektech, které máme připojeny v TNG, vytvořit i své vlastní kolekce, např. Matriky, Mapy, apod. Vytvoření vlastní kolekce lze provést v Administrace>Media a na záložce Hledat tlačítkem Přidat kolekci.

Všechny kolekce medií jsou ve výchozím stavu zobrazovány ve vodorovném menu, některé i v menu na titulní stránce zvolené šablony (má-li šablona vlastní menu). Pokud některé kolekce nevyužíváme, tj. nemáme v těchto kolekcích žádný objekt, je zbytečné je v menu nabízet. Odstranit nevyužité kolekce z menu lze v Administrace>Import dat>Druhotné procesy>Zredukovat menu médií. Přidáte-li v budoucnu do "redukované" kolekce nějakou položku, do menu se tato kolekce automaticky vrátí.

Nechceme-li některé kolekce nabízet v menu záměrně, existuje možnost jak toho dosáhnout pomocí nástroje phpMyAdmin:
1) spustit phpMyAdmin
2) v příslušné databázi otevřít tabulku tng_mediatypes
V tabulce tng_mediatypes jsou uloženy jednotlivé mediální kolekce: photos (fotografie), documents (dokumenty), headstones (náhrobky), histories (vyprávění), recordings (zvukové záznamy), videos (videa) a případné vlastní kolekce a s nimi související nastavení.
3) tabulky tng_mediatypes obsahuje pole disabled, kde hodnota 1 znamená, že se tento typ nebude zobrazovat v žádném menu
U kolekcí, které nechceme zobrazovat v menu, je třeba změnit jejich hodnotu v poli disabled z 0 na 1. (Pomocí tlačítka Upravit na začátku řádku příslušné kolekce nebo dvojklikem na hodnotu v poli disabled, kterou chceme změnit, hodnotu přepsat a Enterem uložit).

tng_mediatypes.png
tng_mediatypes.png (67.12 KiB) Zobrazeno 6653 x

Zpět na “Různé”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host