Zpětné využití TNG pro práci v Legacy

Příspěvky či dotazy, které se nehodí do žádného jiného vlákna...
Falt
Příspěvky: 402
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Zpětné využití TNG pro práci v Legacy

Příspěvekod Falt » 14 bře 2017 08:21

TNG je dobré využívat pouze k prezentaci výsledků badatelského úsilí, zatímco vlastní databázi se vyplatí udržovat v kvalitním desktopovém programu, aby nemohlo dojít ke zcizení dat, zejména citlivých údajů. K těmto účelům výborně vyhovuje Legacy.
Můžeme ale využívat TNG i jako nástroje při rozplétání zapeklitých uzlů? Kupodivu ano. Na rozdíl od Legacy nabízí TNG pohledy na data v neuvěřitelně rozmanitých podobách. Na jednu z možností bych rád upozornil.

PULTAR.gif
Ukázka nastavení v TNG
PULTAR.gif (16.59 KiB) Zobrazeno 4912 x

Na osobní stránce si můžeme zvolit kartu Potomci a potom volbu Pouze text. Objeví se nám výpis všech potomků až po určenou generaci. Určení konečné generace nastavíme hned v první volbě vlevo Počet generací. Výpis potomků můžeme překopírovat např. do Excelu anebo do Wordu (včetně formátování). Takto získáme velmi šikovnou pomůcku pro další práci:

PULTAR-Word.gif
Ukázka výsledku ve Wordu
PULTAR-Word.gif (26.28 KiB) Zobrazeno 4912 x

Každé ze jmen funguje jako hypertextový odkaz na osobní stránku předka. Proto si ani nemusíme vypisovat mnoho dalších poznámek a jsme vybaveni pro pátrání po datech či nejistých osobách v minulosti, což je dennodenní chleba nás, amatérských badatelů. Doposud jsem používal výhradně Legacy Charting pro pracovní zobrazení výseku minulosti, ale finta s využitím TNG mi připadá jako rozšíření praktických možností, jak si opatřit efektivní pomůcku pro dohledávání „slabin“ v rodokmenech.
8-)

Zpět na “Různé”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti