Používat wordovský nebo PDF dokument jako médium?

Příspěvky či dotazy, které se nehodí do žádného jiného vlákna...
Falt
Příspěvky: 402
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Používat wordovský nebo PDF dokument jako médium?

Příspěvekod Falt » 22 črc 2017 22:49

V Legacy není problém využívat propojení dokumentů s osobou, rodinou, místem, událostí, pramenem ve více formátech nežli jen jako obrázky. Dokumenty si pak můžeme prohlížet přímo v Legacy, pokud máme v počítači k dispozici program pro jejich otevření (textový nebo tabulkový procesor, prohlížeč PDF atd.) Pokud ale vhodný program k dispozici nemáme, tak máme smůlu.

A to je důvod k opatrnosti z pohledu TNG. TNG používáme pro prezentaci výsledků našeho bádání a máme proto zájem na tom, aby si oprávnění návštěvníci mohli všechna zařazená média prohlédnout. Ale nemají-li k dispozici vhodný program, pak máme smůlu všichni – oni proto, že si některé dokumenty nemohou prohlížet a my proto, že jsme nezvládli techniku prezentace.

Z vlastní zkušenosti vím, že se vyplácí preventivní konverze choulostivých formátů (PDF, DOC, RTF, XLS atp.) do formátů obrázků (GIF, PNG, JPG a dalších). Proč? Prohlížeče textových dokumentů a tabulek každý nemá, dokonce řada uživatelů nemá jako součást prohlížeče webových stránek ani prohlížeč PDF, ale prohlížeče obrázků jsou dnes součástí každého moderního internetového prohlížeče.

Pokud se pro tento typ dokumentů přeci jen rozhodnete, není možné vytvořit náhled z originálu, ale musíme si připravit vhodné ikony pro každý typ souboru a ty nahrát místo zmenšeniny originálu:

Thumbnail.gif
jako náhled je nutné použít nevelký externí soubor, třeba ve formátu ICO
Thumbnail.gif (4.37 KiB) Zobrazeno 4414 x

Závěr
TNG je schopen převzít z Legacy jako validní medium i textové, tabulkové nebo PDF dokumenty, ale podstupujeme riziko, že ne každý dokáže takové médium otevřít a prohlížet si je.
:geek:

Zpět na “Různé”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host