Co můžeme vylepšit na poznámkách k místům

Příspěvky či dotazy, které se nehodí do žádného jiného vlákna...
Falt
Příspěvky: 402
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Co můžeme vylepšit na poznámkách k místům

Příspěvekod Falt » 10 pro 2017 15:48

TNG má geniálně zvládnutý přehled o všech místech v databázi a poskytuje přehled o všech událostech se vztahem k dané lokalitě. Samozřejmou podmínkou je správné geokódování všech míst – viz odkaz http://legacyczech.com/forum/viewtopic.php?f=9&t=562 jak zapisovat sídla v mezidobí, kdy nefunguje zobrazení mapy v Legacy. K dohledávání chybných záznamů míst v TNG slouží více postupů – viz např. http://legacyczech.com/forum/viewtopic.php?f=41&t=335
TNG nabízí ke každé lokalitě okno s poznámkami. Sem můžeme vkládat jakékoli vlastní poznámky, anebo odkazy na webové stránky. Ukázka vlastní poznámky k Jihlavě (pod mapou):
Jihlava.gif
Odkaz na Wikipedii nahože, vlastní poznámky pod mapou
Jihlava.gif (166.8 KiB) Zobrazeno 4410 x

A ukázka odkazu na webové stránky:
Belchatow.gif
ukázka odkazu na webové stránky v poznámce
Belchatow.gif (56.86 KiB) Zobrazeno 4410 x

Využití poznámek poskytuje výbornou příležitost k osobitému komentáři jednotlivých míst, případně jejich specifickému významu pro rodopis. Daní je vysoká pracnost. Proto již v roce 2008 přišel Luke Weerts s nápadem využít k základnímu popisu jednotlivých míst aparát Wikipedie. Tenhle nápad vedl ke vzniku módu Wikipedia Link Mod na odkazu https://tng.lythgoes.net/wiki/index.php?title=Wikipedia_Link_Mod
Pomocí tohoto módu se v záhlaví stránky k místu objeví odkazy na stránky Wikipedie – viz horní část obrázku k Jihlavě).
V originální verzi tohoto módu jsou odkazy vedeny na stránky anglické verze Wikipedie. První řádek odkazu je formulován jako Místo, Okres, Kraj, Země a skončí ve vzduchoprázdnu. Ve druhém řádku jsou Místo, Okres, Kraj, Země uvedeny jednotlivě, takže je výsledek lepší.
S výsledkem jsem spokojený nebyl, a proto jsem do opravného módu zasáhl. Potlačil jsem zobrazení prvního řádku odkazu a druhý řádek přesměroval na českou verzi Wikipedie. Pro případného zájemce o tuto úpravu, přikládám.
:ugeek:
Přílohy
kf_wikipedia_link_v11.0.2.3.zip
upravený mód pro české podmínky
(1.08 KiB) Staženo 523 x

Zpět na “Různé”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host