Vzhledové odlišení testovací databáze

Příspěvky či dotazy, které se nehodí do žádného jiného vlákna...
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Vzhledové odlišení testovací databáze

Příspěvekod Falt » 27 bře 2020 22:55

Postupem času jsem se rozhodl přejít na jedinou testovací databázi a nedržet jich víc. Je to především proto, že hlavní cíle prezentace výsledků bádání v TNG jsem již odladil ke své spokojenosti. V současnosti si hlídám, aby verze testovací databáze byla stejná anebo novější ve srovnání s ostrou databází. V rámci testování pracuji často s odlišným vzorkem dat, ale logicky potřebuji pracovat se stejnou šablonou TNG. A aby to nebyl kámen úrazu, potřebuji pro komfortní práci vzhledové rozlišení ostré a testovací databáze od sebe na první pohled.
Nakonec jsem se rozhodl pro vzhledové odlišení testovací databáze. Dále podrobněji popíšu postup u šablony č. 4. U jiné šablony bude postup potřeba případně modifikovat. Zaměřil jsem se na 3 základní prvky:
• odlišné barevné provedení stejné šablony
• odlišné záhlaví na jednotlivých stránkách
• odlišné pozadí na jednotlivých stránkách
Odlišné barevné provedení oproti výchozí šabloně obstará T.N.G. COLOURING BOOK (viz http://forum.legacyczech.com/viewtopic.php?f=37&t=152). Postup není vůbec složitý. Na odkazu https://xerxx.se/tcb/ otevřu zmíněný nástroj a načtu šablonu č. 4:

colbook.png
úprava barevného vzhledu šablony
colbook.png (66 KiB) Zobrazeno 5498 x

Po pravé straně jsou k dispozici v pěti řádcích různé výběrové položky. Zvolím čtvrtý řádek: Tabs bar, Views, Tabs, Data Heading. V dolní části si vyberu hned první skupinu nastavení a upravím červenou barvu na 0, modrou na 255, příp. ji zkombinuji se zelenou. Takto docílím dostatečné barevné odlišení testovací verze od ostré verze. Co dále? Výsledek je nutno uložit do souboru mytngstyle.css volbou Make CSS.

download.gif
uložení výsleného barevného pojetí
download.gif (16.2 KiB) Zobrazeno 5498 x

Získám soubor s příponou txt, kterou přejmenuji na CSS a soubor uložím do složky /template*/css.

Odlišné záhlaví na jednotlivých stránkách docílím záměnou obsahu souboru title.gif, který je ve složce /template*/img. Já si pro tyhle účely vyrobil vlastní titulek:

title.gif
vlastní titulek - příklad
title.gif (4.46 KiB) Zobrazeno 5502 x

Pozadí na jednotlivých stránkách TNG je schováno v souboru back.gif, který je ve stejné složce jako title.gif. Při volbě pozadí pamatujte jednak na viditelné odlišení od ostré verze, ale doporučuji volit takovou barevnou sytost, která nezabrání čitelnosti patičky stránek. Ukázka výsledku:

priklad.png
příklad, jak odlišně vyhlíží po úpravě testovací databáze TNG
priklad.png (38.76 KiB) Zobrazeno 5502 x

Zpět na “Různé”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů