Otravná hláška

Pokud jste narazili na nějaké nejasnosti při práci s Legacy, popište problém zde. A zde také můžete odpovídat a poradit.
hetta
Příspěvky: 9
Registrován: 07 čer 2018 10:20

Otravná hláška

Příspěvekod hetta » 08 kvě 2019 23:17

Stále se mi dneska objevuje hláška že program Legacy Family Tree hints přestal fungovat. Hlášku vypnu a při zadávání jakéhokoli údaje se objeví znovu. Protože to stále zakrývá obrazovku je to hodně otravné a prakticky to znemožňuje práci. Na FB mi poradili vypnout v možnosti-nastavení- vypnout hints, ale nic takového v české verzi není. Vypnoula jsem a zapnula program několikrát a také to nepomáhá. Jsou to skvrny na slunci nebo něco vážnějšího ? Hláška nejde vložit, ale je k vidění tady https://scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5D5EA1BD

Děkuji za rady.

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 732
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Otravná hláška

Příspěvekod michal » 09 kvě 2019 06:47

Výraz "Hints" je v české verzi přeložen jako "Shody" či "Shody s Legacy". Vypnout Hints znamená v Možnosti>Nastavení>8. Zobrazení>8.13 Vyhledat na pozadí shody s Legacy odškrtnout políčko Zobrazit ikony výsledku shod s Legacy. Ve výchozím stavu po instalaci Legacy je totiž toto políčko zaškrtnuto. Program Legacy tedy ihned po svém nainstalování při každém svém spuštění prohledává MyHeritage na shody s vašimi daty. Důvody k tomu jsou pochopitelné...
Pokud jste tuto funkci či její výsledky nikdy nepoužila, můžete navíc ještě vymazat soubor název_vaší_databáze.hdb, který se nachází ve stejné složce, ve které máte uloženou vaší databázi. Standardně je to složka C:\Users\uživatel\Dokumenty\Legacy Family Tree\Data, můžete mít ale nadefinováno vlastní umístění dat.

hetta
Příspěvky: 9
Registrován: 07 čer 2018 10:20

Re: Otravná hláška

Příspěvekod hetta » 09 kvě 2019 09:02

Děkuji, zdá se že to pomohlo. Myslíte že by to chtělo reinstalaci ? Jestli se to někomu dalšímu neobjevuje, tak asi bude problém u mě a já mám o jednu funkci programu méně.

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 732
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Otravná hláška

Příspěvekod michal » 09 kvě 2019 09:47

S Hints (Shodami) nemám dlouhodobé zkušenosti, protože tuto funkci při svém bádání nepoužívám. Jednak to pro podrobnější prohlédnutí výsledku vyžaduje předplatné MyHeritage, což nemám a mít nechci, a jednak se tato funkce nechová spolehlivě, viz můj příspěvek na konci vlákna http://forum.legacyczech.com/viewtopic.php?f=19&t=555.
Zkuste smazat ten soubor .hdb a pak zase Hints (Shody) spusťte (v Nastavení zaškrtněte políčko Zobrazit ikony výsledku shod s Legacy) a uvidíte, co to bude dělat.

hetta
Příspěvky: 9
Registrován: 07 čer 2018 10:20

Re: Otravná hláška

Příspěvekod hetta » 09 kvě 2019 18:21

Já ty shody v Legacy nepotřebuji, spíš obtěžují, protože když se na shodu podívám, je to v 50% odkaz na rodokmen, co jsem tam dala já, takže na houby. Mám letos MH předplacené a už to obnovit nechci, takže to nechám vypnuté a smažu ten soubor co jste uváděl výše.
Jak jsem zjistila z FB stránek Legacy, ten můj problém mají i další osoby, zřejmě to souvisí s tím, že MH koupila Legacy a nějak se jim to nedaří synchronizovat.

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 732
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Otravná hláška

Příspěvekod michal » 10 kvě 2019 07:14

Legacy ve verzi 9 neobsahuje synchronizaci dat mezi Legacy a MyHeritage. To by mělo být součástí verze 10. Ve verzi 9 je vyhledávání shod a to je právě ta programová součást Legacy Family Tree Hints, která běží na pozadí (je-li zapnutá), a občas blbne. Vyhledávání shod je v Legacy hlavně proto, aby výsledek uživatele Legacy navnadil a podnítil k zaplacení předplatného MyHeritage. Samozřejmě, že MyHeritage nekoupili program Legacy proto, že by se jim nějak extra líbil, ale proto, že má ohromné množství uživatelů, z nichž velká část pracuje v Legacy lokálně. A MyHeritage jde primárně o tyto uživatele, resp. jejich potenciální předplatné.


Zpět na “Otázky a odpovědi”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů