Nápověda

Pokud jste narazili na nějaké nejasnosti při práci s Legacy, popište problém zde. A zde také můžete odpovídat a poradit.
hetta
Příspěvky: 9
Registrován: 07 čer 2018 10:20

Nápověda

Příspěvekod hetta » 26 led 2020 20:29

Jak si zobrazit nápovědu tak, abych mohla přepnout na rodokmen a postupovat podle nápovědy? V současné době když přepnu na nápovědu tak zmizí rodokmen a naopak. Zkoušela jsem Legacy načíst dvakrát, ale to také nefungovalo. Jediná cesta je si nápovědu zkopírovat do textového editoru a přepínat mezi ní a rodokmenem.

Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Nápověda

Příspěvekod Falt » 26 led 2020 22:28

Nic kopírovat nemusíte. Já praktikuji tento postup: Při otevřeném programu na celou obrazovku si otevřu nápovědu, ale už ne na celou obrazovku. Takže mohu procházet Nápovědou a stále vidím vedle okna s nápovědou obrazovku Legacy. Když se potřebuji vrátit do programu, kliknu v nápovědě vpravo nahoře na značku Minimalizovat a obrazovka s nápovědou zmizí a mohu pracovat v programu Legacy. A když opět chci do nápovědy, tak najedu na ikonu Legacy (mám ji dole na liště) a nabídne se mi výběr obrazovky s programem nebo s nápovědou. Takže přechod z Legacy do Nápovědy a naopak funguje spolehlivě.

Ono jde spíše o zvyk, v praxi to zase tak složité, jak to vypadá napsané, není. :)

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 731
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Nápověda

Příspěvekod michal » 27 led 2020 08:43

Zkuste oba programy, tj. Legacy a nápovědu, spustit nezávisle na sobě. Nejprve tedy spusťte program Legacy a potom samostatně nápovědu (soubor Legacy9-Czech.chm najdete ve složce Legacy, což je obvykle C:\Program Files (x86)\Legacy9). Nápovědu tedy nespouštějte z programu Legacy, ale přímo ze složky Legacy. Pak byste měla mít oba programy spuštěné v oknech bez vzájemné vazby a po vhodném uspořádání obou oken na obrazovce monitoru můžete v obou pracovat bez toho, aby se vzájemně ovlivňovala.

hetta
Příspěvky: 9
Registrován: 07 čer 2018 10:20

Re: Nápověda

Příspěvekod hetta » 27 led 2020 23:00

Díky, uložila jsem si na plochu ikonu nápovědy, takže už to jde spouštět oboje současně.

Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Nápověda

Příspěvekod Falt » 30 led 2020 14:07

Volila jste dobře. Pro častější procházení nápovědy je rozhodně šikovnější otvírat nápovědu jako samostatný program.

Já do nápovědy často nechodím, spíše výjimečně, a to obvykle z podokna programu Legacy, abych si ověřil nějaký detail. Jako např. u Adresy narození:

dresa_narozeni.gif
nápověda ke konkrétnímu problému, volaná z podokna Legacy
dresa_narozeni.gif (21.32 KiB) Zobrazeno 10656 x

Pak je pro mne efektivnější zavolat si nápovědu až z podokna a použít výše uvedený postup. ;)


Zpět na “Otázky a odpovědi”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů