Čeština a Legacy

Úvodní rady k použití programu Legacy Family Tree
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Čeština a Legacy

Příspěvekod Falt » 21 srp 2016 22:40

Zdá se, že zájemce o kvalitní genealogický program Legacy (plným názvem Legacy Family Tree) odrazuje fakt, že po instalaci bezplatné či placené verze se nezobrazuje ihned čeština správně. Při tom je náprava velmi snadná a nezabere více než 3 minuty.

Nejprve si připomeňme, že příčinou je vytvoření aplikace Legacy ve znakové sadě, která plně vyhovuje anglosaskému prostředí, odkud pochází 90% uživatelů. My s našimi Husovými "nabodeníčky" (čili čárkami, háčky a kroužky) musíme pro nápravu udělat speciální krok, kterým umožníme, aby se čeština zobrazovala správně.

Tento krok spočívá ve stažení přiloženého instalačního souboru do našeho počítače. Stažením a následným spuštěním tohoto souboru se operační systém Windows (je jedno v jaké verzi) dozví, jak se má k češtině od nynějška chovat. Po instalaci opravného souboru musíme počítač restartovat, aby se změny mohly projevit.

Operace je naprosto jednoduchá a zcela bezpečná. Tato metoda je 100% pro všechny verze Windows.

Rekapitulace postupu:
STÁHNUT ... 10 sekund
INSTALOVAT ... 5 sekund
RESTARTOVAT ... asi 60 sekund

Zájemci o podrobnější vysvětlení se vše potřebné dočtou na odkazu http://www.legacyczech.com/download/pokyny.html. Tam je popsán i postup jakým vrátit pokyny pro Windows do původního stavu v případě, že se nakonec pro Legacy nerozhodnete.

:roll:
Přílohy
Legacy_app_cz.reg
Instalační soubor pro správné zobrazení českých znaků v Legacy
(339 bajtů) Staženo 697 x

Zpět na “Začínáme s Legacy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti