Následná kontrola by se u citací hodila

Úvodní rady k použití programu Legacy Family Tree
747
Příspěvky: 38
Registrován: 09 črc 2015 13:28

Následná kontrola by se u citací hodila

Příspěvekod 747 » 02 led 2017 18:26

Při ukládání citací pramene mám obavu, že jsem třeba někdy nezaškrtl volbu Vložit tuto citaci do reportů popřípadě volbu Přidat tento komentář k citovanému prameni do reportů. Rád bych si dodatečně ověřil, že se mi zaškrtnutí ve všech případech povedlo, případně ve kterých případech bude nezbytná oprava.

Citace_pramene.png
Volby je nezbytné zaškrtnout
Citace_pramene.png (22.38 KiB) Zobrazeno 6965 x

Jakpak bych měl správně postupovat, abych si skutečný stav ověřil anebo opravil? Děkuji za rady.

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 731
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Následná kontrola by se u citací hodila

Příspěvekod michal » 02 led 2017 20:35

Z přiloženého obrázku i položeného dotazu soudím, že patříte mezi velmi zkušené uživatele programu Legacy... :D

Na vaši otázku bych měl dvě odpovědi:
1) Odpověď jednoduchá
Programově toto zjistit nelze, jak jste již nepochybně zjistil. Určitě by se v programu hodila podrobnější práce s prameny či citacemi (např. možnost vyhledávání v seznamu pramenů podle zadaných parametrů, mám-li v tomto seznamu třeba nyní 662 záznamů pramenů), ale zatím tomu tak není.
2) Odpověď složitá
Cokoli, co se týká datové základny, tj. ve vašem případě třeba ukazatele, jak se mají citace nebo jejich fragmenty chovat v reportech, lze zjistit otevřete-li svůj soubor v prostředí Microsoft Access, případně v prostředí OpenOffice. Práce s databází v Accessu (OpenOffice) však vyžaduje určité znalosti jednak Accessu (OpenOffice) a pak hlavně struktury datového souboru Legacy. Bez těchto znalostí to pro vás bude pouze spleť písmenek a číslic. Základy struktury databáze Legacy jsou popsány zde: http://www.legacyczech.com/dbmodel/index.html.
Konkrétně citace pramenů jsou uloženy v tabulce tblSX a v nich pole, které vás zajímají, jsou tyto: hodnota z pole "Vložit tuto citaci do reportů" je ve sloupci SrcPrint (1-zaškrtnuto, 0-nezaškrtnuto) a hodnota "Přidat tento komentář k citovanému prameni do reportů" je ve sloupci SrcPrintNote (1-zaškrtnuto, 0-nezaškrtnuto). Postupným řazením této tabulky podle uvedených sloupců tedy zjistíte, jak na tom jste s vyplněním těchto políček. Zde můžete rovnou provést i požadované opravy, tedy nulu přepsat na jedničku a opačně. Při takovéto opravě však musíte vědět, citaci jakého pramene opravujete, k jaké osobě je připojena a k jaké události. To samozřejmě na první pohled z tabulky tblSX nepoznáte. K tomu vám může pomoci popis tabulky tblSX, který je uveden zde: http://www.legacyczech.com/dbmodel/tblSX.html.

Plně uznávám, že pro uživatele Legacy, který není dostatečně familiérní s prací v počítačovém a zvláště pak databázovém prostředí, platí odpověď z bodu 1.
:cry:


Zpět na “Začínáme s Legacy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů