Novinky v Legacy 9 - 1. díl: Převod souboru zpět z verze 9 do verze 8

Úvodní rady k použití programu Legacy Family Tree
Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 732
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Novinky v Legacy 9 - 1. díl: Převod souboru zpět z verze 9 do verze 8

Příspěvekod michal » 18 kvě 2017 13:14

Poněkud nepříjemnou novinkou Legacy 9 je to, že instalací Legacy 9 dojde k odstranění stávající Legacy 8. Není tedy již možné na jednom počítači provozovat vedle sebe obě verze Legacy - Legacy 8 i Legacy 9 (na rozdíl od dřívějších přechodů z nižší na vyšší verzi).

Dá se říci, že v podstatě o nic nejde. Může však nastat tento problém:
Na počítači dosud provozuji Legacy 8 ve verzi Deluxe (mám tedy zakoupenou placenou verzi Legacy a obdržel jsem zákaznické číslo) a rozhodnu si otestovat funkčnost Legacy 9. Legacy 9 se mi pochopitelně nainstaluje ve verzi Standard (zdarma) a současně mi zmizí z počítače Legacy 8 ve verzi Deluxe (placená). Otevřu-li v Legacy 9 svoji databázi, převede se mi do struktury Legacy 9. Chvíli testuji Legacy 9 a pak musím učinit rozhodnutí:
1) Legacy 9 mi vyhovuje a protože jsem dosud provozoval verzi Deluxe, zakoupím si tedy upgrade z verze 8 Deluxe na verzi 9 Deluxe.
2) Legacy 9 mi nevyhovuje a chci se vrátit zpět ke své placené Legacy 8 Deluxe. Musím tedy odinstalovat Legacy 9 a znovu nainstalovat Legacy 8 a následně odemknout verzi Deluxe pomocí zákaznického čísla. Úspěšně jsem znovu nainstaloval Legacy 8, ale nejde mi v ní otevřít moje databáze, protože jsem ji před chvílí již otevřel ve verzi Legacy 9 a tím se změnila její struktura.

Doporučení před přechodem z Legacy 8 na Legacy 9:
- vytvořte v Legacy 8 záložní kopii své databáze pro možnost obnovy vaší databáze v Legacy 8.
- ověřte si, že máte uložené své zákaznické číslo Legacy 8 Deluxe, případně si jej z Legacy 8 opište (své zákaznické číslo najdete v Legacy na obrazovce Nápověda>O Legacy>Obecné), kdybyste jej náhodou chtěli znovu použít ve verzi 8. Pro Legacy 9 Deluxe jsou platná jiná zákaznická čísla, a ta z verze 8 nelze použít.
- nemáte-li uložen instalační soubor posledního buildu Legacy 8, lze jej stáhnout z tohoto vlákna: http://forum.legacyczech.com/viewforum.php?f=25.

Pokud by se čirou náhodou stalo, že jste si před přechodem z Legacy 8 na Legacy 9 nevytvořili záložní kopii své databáze a databázi chcete znovu provozovat ve verzi 8, existuje i v tomto případě řešení. Je však technicky náročnější a vyžaduje základní znalost ovládání databázového prostředí MS Access.

Konverze databáze z Legacy 9 na Legacy 8 v prostředí MS Access:
(červeně jsou uvedeny dotazy, které je nutno v MS Access provést)

1) Odstranění tabulek, které jsou v Legacy 9 a nejsou v Legacy 8:
tblGP (Hashtagy - definice):
DROP TABLE tblGP;
tblGX (Hashtagy - připojení k osobám):
DROP TABLE tblGX;
tblIV (Shody):
DROP TABLE tblIV;
tblWS (Vyprávění - definice):
DROP TABLE tblWS;
tblWX (Vyprávění - připojení k osobám):
DROP TABLE tblWX;

2) Odstranění sloupců, které jsou v Legacy 9 a nejsou v Legacy 8:
V tabulce tblIR (Osoby) je nutno odstranit sloupec Hints (Shody):
ALTER TABLE tblIR DROP COLUMN Hints;

3) Úprava obsahu tabulky tblHR:
Odstranění řádků, které nejsou součástí Legacy 8:
DELETE tblHR.Item FROM tblHR WHERE (((tblHR.Item)="[fi100]" Or (tblHR.Item)="[fi101]" Or (tblHR.Item)="[fi102]" Or (tblHR.Item)="[fi103]" Or (tblHR.Item)="[fi104]" Or (tblHR.Item)="[fi105]" Or (tblHR.Item)="[fi106]" Or (tblHR.Item)="[fi107]" Or (tblHR.Item)="[fi108]" Or (tblHR.Item)="[fi109]" Or (tblHR.Item)="[fi110]" Or (tblHR.Item)="[fi111]" Or (tblHR.Item)="[fi114]" Or (tblHR.Item)="[fi115]" Or (tblHR.Item)="[fi116]" Or (tblHR.Item)="[fi117]" Or (tblHR.Item)="[fi118]" Or (tblHR.Item)="[fi119]" Or (tblHR.Item)="[fi120]" Or (tblHR.Item)="[fi121]" Or (tblHR.Item)="[fi122]" Or (tblHR.Item)="[fi123]" Or (tblHR.Item)="[fi124]" Or (tblHR.Item)="[fi125]" Or (tblHR.Item)="[fi126]" Or (tblHR.Item)="[fi127]" Or (tblHR.Item)="[fi6]" Or (tblHR.Item)="[fi97]" Or (tblHR.Item)="[fi98]" Or (tblHR.Item)="[fi99]" Or (tblHR.Item)="[fs131]" Or (tblHR.Item)="[fs132]" Or (tblHR.Item)="[fs133]" Or (tblHR.Item)="[fs134]" Or (tblHR.Item)="[fs136]" Or (tblHR.Item)="[fs137]"));

Úprava hodnoty v řádku LegacyVer na číslo posledního buildu, který je nainstalován (např. Legacy 8.0.0.566):
UPDATE tblHR SET tblHR.Setting = "8.0.0.566" WHERE (((tblHR.Item)="LegacyVer"));
Úprava hodnoty v řádku Version na "8h":
UPDATE tblHR SET tblHR.Setting = "8h" WHERE (((tblHR.Item)="Version"));
Úprava hodnoty v řádku TempleVer na "012":
UPDATE tblHR SET tblHR.Setting = "012" WHERE (((tblHR.Item)="TempleVer"));
Úprava hodnoty v řádku [fi85] na "0":
UPDATE tblHR SET tblHR.Setting = "0" WHERE (((tblHR.Item)="[fi85]"));

4) Databázi otevřít v Legacy 8 a provést její opravu a komprimaci:
Soubor>Správa souboru>Zkontrolovat/Opravit
Soubor>Správa souboru>Zkomprimovat databázi

Zpět na “Začínáme s Legacy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů