Jak tisknout reporty na šířku a oboustranně

Úvodní rady k použití programu Legacy Family Tree
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Jak tisknout reporty na šířku a oboustranně

Příspěvekod Falt » 06 črc 2020 17:19

Legacy nabízí postup, jak vytisknout report (zprávu) na šířku nebo oboustranně. Ale nejprve své přání musíte sdělit Legacy, a pak i své tiskárně. Ukážeme si to na příkladu.

pedigree_chart.png
výběr reportu, výchozí osoby a volba tiskárny
pedigree_chart.png (24.9 KiB) Zobrazeno 3709 x

Vyberme osobu, pro kterou vychází report Vývod na více stránek (24 stran při zobrazení 4 generací na stránku a nastavení tisku na šířku). Pozor! Nastavení tisku nestačí provést pod tlačítkem Nastavení tiskárny. V Legacy je prioritní nastavení pod volbou Možnosti reportu, pod tlačítkem Vzhled stránky, Záhlaví, Zápatí v pravé straně obrazovky. Na této obrazovce můžeme rovněž zvolit výchozí osobu, zadat počet zobrazovaných generací 4,5 nebo 6, a případně upravit Barvy textu a rámečků.

printer_setup.png
nastavení vlastností tiskárny v Legacy
printer_setup.png (16.51 KiB) Zobrazeno 3709 x

Na kartě Vzhled stránky je nutné nastavit orientaci stránky Na šířku, případně Oboustranný tisk, a zpravidla Zrcadlové okraje. Poznámka: Při volbě oboustranného tisku nabízejí současné tiskárny bohatou nabídku nastavení. To lze provést v předchozím kroku pod tlačítkem Nastavení tiskárny.

Drobnost z vlastní praxe. Pod tlačítkem Nastavení tiskárny si lze navolit virtuální tiskárnu pro tisk do PDF a pak na první obrazovce (viz výše) stiskem tlačítka Tisk vytvořit PDF soubor s orientací, nastavenou ve druhém kroku pod tlačítkem Vzhled stránky, Záhlaví, Zápatí. Touhle fintou lze pak „vytisknout“ PDF soubor třeba o desítkách stran a výstup dát fyzicky vytisknout v komerční tiskárně jako hezký dárek, případně poslat emailem. Mohu doporučit. :|

Zpět na “Začínáme s Legacy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti