Jak změnit strukturu informací zobrazovaných na kartě Rodina

Úvodní rady k použití programu Legacy Family Tree
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Jak změnit strukturu informací zobrazovaných na kartě Rodina

Příspěvekod Falt » 07 črc 2020 11:35

Výchozí zobrazení informací na kartě Rodina vypadá takto:

basic_info.gif
výchozí nastavení informací
basic_info.gif (19.7 KiB) Zobrazeno 3696 x

Všimněte si, že k dispozici máme všeho všudy 5 polí pro zobrazení informací o konkrétní osobě. Legacy je skvělé v tom, že umožňuje změnit strukturu zobrazovaných informací a nové uspořádání (sadu informací) si uložit pod vlastním názvem. V závislosti na tom, co v současné době zkoumáte, si můžete zařídit, aby se na kartě Rodina zobrazily libovolné informace z nabídky 114 možností. A síla Legacy tkví v tom, že si těchto vlastních sad můžete vytvořit a uložit až 10. Pak stačí, abyste si v jednotlivých fázích bádání načetli optimální sadu zobrazovaných informací.

Jak změnu nastavení provést? Jediné, co musíte udělat, je kliknout libovolným tlačítkem myši na jeden z názvů. Zobrazí se nabídka buď jen s volbou Přizpůsobit, anebo včetně všech individualizovaných sad, pokud jste si již nějaké uložili. Pak jen stačí vybrat některou z nich a zobrazované informace se upraví podle Vašeho nastavení.

options_info.gif
nabídka sad nastavení
options_info.gif (20.38 KiB) Zobrazeno 3696 x

Pokud chcete vytvořit novou sadu nastavení, zvolíte možnost Přizpůsobit. Zobrazí se obrazovka Nastavení informací na kartě Rodina. Zde si můžete vybrat, jaké informace chcete zobrazit. Můžete změnit nejvýše pět polí. Všimněte si také tlačítek Načíst a Uložit.

Zde můžete upravit další dvě pole: Zobrazené názvy a Krátký. To jsou skutečné popisky polí, které uvidíte na obrazovce. Krátké jméno je to, co uvidíte, pokud máte obrazovku nastavenu na poloviční velikost anebo pracujete na rozdělené obrazovce, kde není dostatek místa pro zobrazení úplného názvu štítku. Co když ve vytvářené vlastní sadě nepotřebujete zobrazit všech 5 polí? Pak z nabídky Názvy polí pro zobrazení zvolíte tu první: prázdný – nic k zobrazení.

nastaveni_poli.png
co a jak lze nastavit
nastaveni_poli.png (9.92 KiB) Zobrazeno 3696 x

Chcete-li změnit jedno z polí, klikněte na malý čtvereček vpravo vedle názvu, který obsahuje tři tečky … a zobrazí se pomocná obrazovka Názvy polí pro zobrazení:

field_names.gif
výběr ze 114 možností
field_names.gif (10.62 KiB) Zobrazeno 3696 x

Když dokončíte změny musíte nově vzniklou sadu uložit tlačítkem Uložit.

save_options.gif
ukládání nově vytvořené sady
save_options.gif (10.66 KiB) Zobrazeno 3696 x

Je dobré věnovat pozornost volbě názvu, abyste při větším počtu sad mnemotechnicky odhadli, o kterou se jedná. Pokud chcete použít jednu z vlastních sad štítků, stačí kliknout na tlačítko Načíst (nad tlačítkem Uložit).

Poznámka: Na obrazovce Nastavení informací na kartě Rodina je i důležité tlačítko Výchozí. Jeho stiskem se vrátí nastavení do výchozího uspořádání, takže de facto nabízí Legacy celkem 11 sad nastavení.

Zpět na “Začínáme s Legacy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti