Jak si přizpůsobit ikony na kartě Rodina + vlastní panely nástrojů

Úvodní rady k použití programu Legacy Family Tree
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Jak si přizpůsobit ikony na kartě Rodina + vlastní panely nástrojů

Příspěvekod Falt » 07 črc 2020 19:48

Pokud kliknete na ikonu Design v pravém horním rohu obrazovky a vyberete Panely nástrojů, uvidíte toto:

3toolbars.gif
výběr panelů nástrojů
3toolbars.gif (9.14 KiB) Zobrazeno 4799 x

Podívejme se postupně na všechny 3 volby.

Panel nástrojů Rychlý přístup
Výhodou panelu nástrojů Rychlý přístup oproti panelu nástrojů Moje karta je, že je vždy viditelný. Nevýhodou je, že ikony jsou kvůli prostorovým omezením mnohem menší.

quick_access.gif
Panel nástrojů Rychlý přístup
quick_access.gif (11.22 KiB) Zobrazeno 4799 x

Panel nástrojů Rychlý přístup může být buď pod lištou s panely (jako na ukázce), anebo nad lištou s panely (na ukázce v bílém pruhu nahoře vedle ikony Legacy). Přemístit panel lze, pokud kliknete pravým tlačítkem myši vpravo od panelu a zvolíte novou polohu.

Panel nástrojů Moje karta
Nabídka ikon pro panel nástrojů Rychlý přístup a Moje karta je prakticky shodná.

moje_karta.png
nabídka nástrojů Moje karta
moje_karta.png (38.42 KiB) Zobrazeno 4799 x

Obrazovka úprav funguje známým způsobem. Přetáhněte ikony zdola na panel nástrojů výše. Chcete-li odebrat ikonu z panelu nástrojů, stačí ji přetáhnout myší na panel nástrojů do prázdné části obrazovky a umístit ji tam. Ikony můžete změnit jejich přetažením na nové místo.

Panely nástrojů Manžel/Manželka
Pojmenování je docela zavádějící. Ve skutečnosti jde o možnost uspořádat ikony na kartě Rodina v poli Manžel a Manželka. Výběr a uspořádání ikon je zrcadlové, pořadí ikon si můžete zvolit:

family_view.png
ikony na kartě Rodina - možnost úprav
family_view.png (23.36 KiB) Zobrazeno 4799 x

Jak? Přejděte na Design> Panely nástrojů> Panely nástrojů Manžel/Manželka, otevře se obrazovka úprav:

husband_and_wife_toolbars.png
výběr ikon na kartu Rodina
husband_and_wife_toolbars.png (25.08 KiB) Zobrazeno 4799 x

Tato obrazovka funguje na stejném principu jako panel nástrojů Moje karta a panel nástrojů Rychlý přístup. Pokud chcete na panel nástrojů přidat ikonu, jednoduše ji přetáhněte na místo. Pokud ikonu chcete odebrat, přetáhněte ji na prázdné místo a umístěte ji tam. Pozici ikon na panelech nástrojů můžete změnit přetažením ikon na nové místo. Jediným rozdílem je, že si můžete vybrat z méně ikon.

Zpět na “Začínáme s Legacy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů