Reports-Floating Editor

Tipy a návody pro tvorbu vlastních sestav a výstupů z TNG.
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Reports-Floating Editor

Příspěvekod Falt » 14 zář 2018 10:21

Pro správu reportů, zejména pokud hodláme experimentovat s SQL kódem, je k dispozici šikovný opravný mód Reports-Floating Editor https://tng.lythgoes.net/wiki/index.php?title=Reports-Floating_Editor, který jsem si oblíbil. Co tenhle mód dovede?

Zlepší přehlednost editoru reportů tím, že skryje bloky polí podle potřeby, a umožňuje bloky polí uspořádat vedle sebe na širokoúhlé obrazovce. Tím se mj. stává tlačítko pro uložení změn trvale přístupné, což jsem velice ocenil při experimentování. Ukázka výsledného vzhledu editoru s komentářem:

ukazka5.gif
Vzhled editoru reportů po aplikaci opravného módu
ukazka5.gif (19.29 KiB) Zobrazeno 7823 x

Standardně mám potlačeno zobrazení TNG rozhraní pro tvorbu reportů bez využití SQL a zobrazeno jen pole pro vkládání SQL kódů. Tlačítka pro uložení změn jsou zdvojena, takže jsou vždy po ruce. Pokud bych ale potřeboval pracovat v TNG rozhraní pro tvorbu reportů, pak jej snadno zobrazím stiskem tlačítka Show report builder fields. Vzhled bude podstatně přehlednější, využitím uspořádání bloků vedle sebe (bez ukázky).
Pro srovnání vypadá originální editor reportů poněkud nepřehledně (pro mé potřeby§:

uzkazka4.png
Vzhle originálního edoru reportů
uzkazka4.png (45.54 KiB) Zobrazeno 7823 x

Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Reports-Floating Editor

Příspěvekod Falt » 15 říj 2020 21:25

Tento mód je nyní k dispozici pod novým názvem Reports-Floating Results. Podstatné je, že byl dále vylepšen a je k dispozici I pro verzi TNG 13. V čem spočívá vylepšení?

Reports-Floating-Results.png
Přibylo tlačítko pro testování výsledku hned v editační obrazovce
Reports-Floating-Results.png (34.35 KiB) Zobrazeno 5945 x

Přibylo tlačítko Run Report (Testovat report) přímo na obrazovce pro editaci reportů, takže nemusíte již editační obrazovku opouštět a vidíte výsledek hned. :D


Zpět na “Reporty”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů