Report k dohledání duplicit v databázi

Tipy a návody pro tvorbu vlastních sestav a výstupů z TNG.
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Report k dohledání duplicit v databázi

Příspěvekod Falt » 26 říj 2017 23:01

Na fóru k TNG jsem objevil na odkazu https://tng.community/index.php?/forums/topic/11708-finding-duplicated-person/ hezký report k tomuhle účelu. Po drobné úpravě vypadá SQL kód takto:
SELECT
p.personid,
p.firstname,
p.lastname,
p.birthdate,
p.deathdate,
p.gedcom
FROM tng_people p
WHERE EXISTS
(
SELECT * FROM tng_people p2
WHERE p2.personid <> p.personid
AND p2.firstname = p.firstname
AND p2.lastname = p.lastname
AND p2.birthdatetr = p.birthdatetr
AND p2.deathdatetr = p.deathdatetr
)
AND p.lastname <> ''
ORDER BY p.firstname, p.lastname;


Report mne velmi překvapil, co všechno odhalil, takže jej budu čas od času využívat ke kontrole celé databáze. O čem vyprávím? Běžně totiž z Legacy importuji osoby s potlačením detailů u žijících osob, a proto tento report žijící osoby nedokáže kontrolovat.
Musím proto do jedné lokální testovací databáze si občas importovat obsah databáze bez potlačení detailů u žijících osob – právě kvůli úplné kontrole možných duplicit.
Opravy vlastních omylů sice bolí, ale jsou nedílnou součástí seriózní práce badatele amatéra.
:!:

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 732
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Report k dohledání duplicit v databázi

Příspěvekod michal » 29 říj 2017 16:15

Tento report mě zaujal a vyzkoušel jsem jej. Našel mi jednu duplicitu z pravěku mého bádání, což mě velmi potěšilo. Zároveň mě to přivedlo k otázce, proč jsem vlastně nikdy v minulosti netestoval svoji databázi na možný výskyt duplicit. Svoji databázi primárně eviduji v programu Legacy a i Legacy má nástroj ke zjištění výskytu duplicit (Nástroje>Sloučit>Najít duplicity). Zkusil jsem jej tedy konečně po mnoha letech spustit. A je to velmi silný nástroj, ve kterém lze nastavit porovnání mnoha parametrů. Z vytipovaných možných duplicit ve výsledku spuštění tohoto nástroje byla jedna jasná a nezpochybnitelná, kterou report v TNG najít nedokázal, a další dvě velmi pravděpodobné, které report v TNG též nedetekoval a které ještě musím dalším probádáním ověřit.
Pro mě z toho tedy plyne ponaučení, že před převodem dat z Legacy do TNG, musím v Legacy čas od času provést kontrolu možných duplicit, což jsem spoustu let opomíjel.
Ještě malá poznámka k TNG: v Administrace>Osoby>Sloučit je nástroj k vyhlednání a případnému sloučení duplicit v databázi TNG. Výsledkem spuštění tohoto nástroje byly v mém případě (mimo mnoho dalších) i všechny čtyři duplicity zmíněné výše.


Zpět na “Reporty”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů