Report citací

Tipy a návody pro tvorbu vlastních sestav a výstupů z TNG.
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Report citací

Příspěvekod Falt » 16 kvě 2019 14:35

Hledal jsem někde vzor reportu k citacím. Protože jsem nepochodil, nezbylo mi, než si jej napsat sám. Je vcelku jednoduchý, ale pro mne je přínosný. Ukázal mi, kde všude jsem v začátcích badatelské činnosti pochybil. Vypluly na povrch citace připojené v Legacy ke Jménu (hrubá chyba) nebo dokonce k poli nespecifikováno. Uf! Naštěsí bylo takovýchto hrubek jenom pár, ale jsem rád, že jsem je objevil a mohu je nyní snadno napravit.

Report je šikovný i v tom, že uvádí ID číslo osoby anebo rodiny (pod názvem persfamID). Může se někdy hodit i odvolávka na ID pramene (sourceID).

Po několika pokusech zvítězila podoba reportu s řazením podle eventID (vytvoří skupiny pro Narození, Úmrtí a Svatby) a v nich řazení podle citationID. Nazištně nabízím případným zájemcům:
SELECT citationID, eventID, page, note, persfamID, m.sourceID, m.gedcom FROM tng_citations AS m LEFT JOIN tng_sources AS ml ON (m. sourceID =ml. sourceID AND m.gedcom=ml.gedcom) ORDER BY eventID, citationID

report_cvitace.jpg
ukázka z reportu
report_cvitace.jpg (70.16 KiB) Zobrazeno 6929 x
:idea:

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 732
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Report citací

Příspěvekod michal » 20 kvě 2019 18:54

K přehledu a kontrole citací pramenů v Legacy může sloužit například report citací, který je stručně popsán zde: viewtopic.php?f=11&t=704.


Zpět na “Reporty”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů