Vytvoření přenosné (portable) verze Legacy

Jak získat Legacy Family Tree, aktualizace a instalace programu.
Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 551
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Vytvoření přenosné (portable) verze Legacy

Příspěvekod michal » 25 zář 2014 07:04

V případě, že chcete program Legacy někomu předvést, aniž byste jej na jeho počítač museli nainstalovat, nebo potřebujete Legacy spustit na počítači, na kterém nemáte práva administrátora, tj. nemůžete jej nainstalovat, lze snadno vytvořit přenosnou (portable) verzi Legacy, kterou pak můžete spustit např. z flashdisku. Přenosnou verzi Legacy můžete vytvořit pomocí programu Cameyo, který je zdarma.

Postup:
1. Stáhněte program Cameyo (http://www.cameyo.com).

2. Program Cameyo není potřeba instalovat, po stažení jej lze ihned spustit.
cameyo1.png
cameyo1.png (9.31 KiB) Zobrazeno 3446 x

3. Zvolte Capture an installation. Cameyo nyní provede skenování systému a zaznamená jeho aktuální stav, což může trvat i několik minut.

4. Po dokončení skenování budete vyzvání k instalaci programu Legacy.
cameyo2.png
cameyo2.png (9.14 KiB) Zobrazeno 3446 x

Nainstalujte program Legacy pomocí instalačního programu a po dokončení instalace Legacy spusťte. Proveďte základní nastavení (formát data, jednotky, míry) a program Legacy ukončete. Poté klikněte v okně Cameyo na tlačítko Install done. Program Cameyo vytvoří přenosnou verzi Legacy, což může opět trvat několik minut. Po zobrazení závěrečného okna Cameyo klikněte na tlačítko OK.
cameyo3.png
cameyo3.png (3.79 KiB) Zobrazeno 3446 x

Přenosná verze Legacy se nachází ve složce Dokumenty/Cameyo_apps jako soubor Legacy.cameyo.exe. Tuto složku lze překopírovat např. na flashdisk a spouštět odtud.

Dodatek 19.9.2016:
Portable verzi Legacy je nejvhodnější vytvořit na počítači, na kterém ještě nebyl program Legacy nikdy nainstalován, nebo na čistém virtuálním stroji Windows, kde ještě Legacy nebyl nainstalován.
V případě, že chcete vytvořit portable verzi na počítači, kde již Legacy někdy byl instalován, je zde nebezpečí, že na jiném počítači, který Legacy nezná, nebude portable verze fungovat. Legacy se totiž neodinstaluje úplně. V systémové složce Windows (System32 nebo SysWow64) po sobě zanechá několik souborů .dll a .ocx, které při následné instalaci přes Cameyo již znovu neinstaluje a ve výsledné portable verzi tyto soubory chybí a pokus o spuštění portable verze pak skončí chybovým hlášením o neexistujících souborech.

Zpět na “Instalace české verze Legacy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host