Aktualizace Legacy a AVG

Jak získat Legacy Family Tree, aktualizace a instalace programu.
Falt
Příspěvky: 392
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Aktualizace Legacy a AVG

Příspěvekod Falt » 19 zář 2017 22:26

Výjimečně se stává, že antivirové programy kladou odpor při aktualizaci Legacy. O tom se píše i v příspěvku http://legacyczech.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=236.
Já provozuji na notebooku Beta verzi Legacy a mám instalovanou ostrou verzi AVG Internet Security. Kupodivu jsem dosud žádné problémy neregistroval.
Program Legacy a ostrou databázi provozuji na stolním PC, kde mám free verzi AVG. Když jsem se včera pokoušel o aktualizaci, tak nastaly potíže. Nejprve nevyšly dva pokusy o aktualizaci přímo z prostředí Legacy a nakonec se nepodařila ani instalace ze souboru, staženého z českých stránek pro aktualizaci http://www.legacyczech.com/downloadLegacyCzechUpdate.php.
Co se dělo? Program AVG se opakovaně snažil odeslat instalační soubor do laboratoře AVG ke kontrole, ale než získal příznivý ohlas, instalace havarovala se zmatenou hláškou, že nemám oprávnění. Aby šlo aktualizaci Legacy instalovat, bylo nezbytné na cca 10 minut vyřadit ochranu AVG, a po úspěšné aktualizaci ochranu AVG opět obnovit. Postup je v zásadě jednoduchý. Po otevření AVG zvolím Nastavení a zde dočasně zruším ochranu prakticky u všech položek.

AVG_nastaveni.png
Nastavení AVG
AVG_nastaveni.png (44.09 KiB) Zobrazeno 5351 x

Po dokončené aktualizaci zvolím nabídku Obnovit. Je to nemilé, ale vcelku snadno řešitelné.

Zpět na “Instalace české verze Legacy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host