Diagnóza chybné češtiny

Jak získat Legacy Family Tree, aktualizace a instalace programu.
Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 732
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Diagnóza chybné češtiny

Příspěvekod michal » 11 pro 2020 19:17

Na internetových stránkách české verze programu Legacy Family Tree je uveden postup opravy chybného zobrazení českých znaků obsahujících diakrituku, který spočívá v úpravě registru Windows. Celý postup se nachází zde: http://www.legacyczech.com/download/pokyny.html.

Jak je v tomto postupu uvedeno, předpokladem k úspěšnému výsledku opravy češtiny je používání české verze Windows, případně změna regionálního nastavení Windows u nečeské verze (anglické, německé, apod.)

V případě Windows 10 nesmí být navíc zaškrtnuta volba Beta: Používat Unicode UTF-8 pro celosvětovou podporu jazyka:

Regionalni_Nastaveni_Unicode2.jpg
Regionální nastavení bez Unicode
Regionalni_Nastaveni_Unicode2.jpg (88.42 KiB) Zobrazeno 6637 x

V následující části příspěvku jsou zobrazeny výsledky provedeného testování různého nastavení Windows a jeho vlivu na zobrazení českých znaků v Legacy.

A. Česká verze Windows, bez zaškrtnuté volby Beta: Používat Unicode, bez opravy registru Windows:

Win-1250_v_Latin1.jpg
Windows 1250 v Latin1
Win-1250_v_Latin1.jpg (122.83 KiB) Zobrazeno 6637 x

B. Česká verze Windows, se zaškrtnutou volbou Beta: Používat Unicode, bez opravy registru Windows:

bez_registru+Unicode.jpg
Unicode bez registru
bez_registru+Unicode.jpg (132.69 KiB) Zobrazeno 6637 x

C. Česká verze Windows, se zaškrtnutou volbou Beta: Používat Unicode, s opravou registru Windows:

registr+Unicode.jpg
Unincode s registrem
registr+Unicode.jpg (131.25 KiB) Zobrazeno 6637 x

D. Česká verze Windows, bez zaškrtnuté volby Beta: Používat Unicode, s opravou registru Windows:

po_uprave_registru.jpg
Bez Unicode s registrem
po_uprave_registru.jpg (125.44 KiB) Zobrazeno 6637 x

TAKTO MÁ ČESKÁ VERZE LEGACY FAMILY TREE VYPADAT.

V případě určitého nastavení Windows se může stát, že v tomto okamžiku jsou ještě zobrazeny některé chybné znaky v popisu jednotlivých polí na kartě Rodina:

popisky_poli.jpg
Popiskyk polí
popisky_poli.jpg (18.4 KiB) Zobrazeno 6637 x

V tom případě je nutno tyto popisky zaktualizovat, postup viz Nápověda Legacy a téma č. 62: Nastavení informací na kartě Rodina.

TS1
Příspěvky: 3
Registrován: 09 pro 2020 22:59

Re: Diagnóza chybné češtiny

Příspěvekod TS1 » 12 pro 2020 00:45

Dobrý večer, ano, bylo nutné vypnout volbu "Beta: Používat Unicode UTF-8 pro celosvětovou podporu jazyka" a ještě provést postup viz Nápověda Legacy na téma č. 62 a opravit některé titulky nejen na kartě Rodina. I tak mi zůstal název jednoho .pst v Outlooku s otazníky místo českých znaků, ve vlastnostech souboru jsem přepsal a bylo vše v pořádku. Chyby které se předtím objevovaly v šablonách ZONER ZPS 16 se vypnutím "Beta..." také opravily.
V registrech jsou nyní obsaženy tyto hodnoty:
"Arial,0"="Arial,238"
"Arial,238"="Arial,238"
"Times New Roman,0"="Times New Roman,238"
"Times New Roman,238"="Times New Roman,238"
"MS Sans Serif,0"="MS Sans Serif,238"
"MS Sans Serif,238"="MS Sans Serif,238"
Děkuji mnohokrát za radu, zkoumám, který program budu používat pro další práce, které jsem začal na Brothers Keeper, mám v něm asi 900 lidí a kde mě však dodnes nevyhovují grafické výstupy.¨
Zdraví Tomáš Svoboda :-)


Zpět na “Instalace české verze Legacy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů