Český jazykový tiskový soubor a chybná diakritika

Nahlášení chyb týkajících se funkcí Legacy (nikoli překladu).
Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 593
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Český jazykový tiskový soubor a chybná diakritika

Příspěvekod michal » 12 pro 2013 15:38

Použití jazykového tiskového souboru je určitý anachronismus z dob, kdy program Legacy nebyl k dispozici v jazykových mutacích. Uživatelé měli program v angličtině a pro tisk reportů mohli použít jinojazyčný soubor, takže titul, záhlaví a popisky reportu mohli mít v jiném jazyce. Jazykový tiskový soubor lze použít pouze v reportech schémat.

Obrázek

Ve výchozím stavu se výrazy použité v reportech berou z jazykového souboru Legacy. Po kliknutí na tlačítko "Jazyk reportu" je možno vybrat použití výrazů reportu v jiném jazyce ze zvláštního souboru. Tento zvláštní tiskový soubor je dodávaný s instalací a tvoří jej určité výrazy z jazykového souboru Legacy, které se týkají reportů. Problém může nastat v tom, že při generování tohoto souboru u programátorů v USA může dojít ke ztrátě některých znaků s diakritikou (č, ř, ň, ě, ů). Takže zvolíme-li použití tohoto českého tiskového jazykového souboru, budou v některých výrazech v reportu chybět diakritická znaménka (Krest, Pohreb, Snatek). Stisknutím tlačítka "R" se použití tohoto tiskového souboru vypne a pro reporty se budou používat opět výrazy z jazykového souboru Legacy.
Používání tohoto souboru je v současné době zbytečné. Využití by mohlo být snad jen v tom případě, kdyby si uživatel chtěl v tomto souboru provést vlastní změny a záhlaví či popisky reportů si přizpůsobit svým potřebám. Pro tyto účely je ke stažení český jazykový tiskový soubor opravený se správnou diakritikou zde. Soubor po stažení rozbalte a vlastní soubor Czech.trn uložte v programové složce Legacy v podsložce Trn (např. C:\Program Files (x86)\Legacy9\Trn).

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 593
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Český jazykový tiskový soubor a chybná diakritika

Příspěvekod michal » 26 úno 2019 19:12

Text a odkazy opraveny na verzi Legacy 9.


Zpět na “Chyby v programu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů