Co je nového v Legacy Family Tree 9.0
Video a další dokumenty popisující novinky verze 9 (anglicky)↑

Legacy Family Tree 9.0 přináší následující funkce:

 

Shody

Legacy 9 nyní dokáže prohledávat miliardy záznamů z hlavních genealogických webových stránek - FindMyPast, FamilySearch, GenealogyBank a MyHeritage - a vyhledat tak nové informace, obrázky a příběhy o vašich předcích. Po přidání osoby do vašeho stromu zahajuje Legacy 9 ihned pátrání - automaticky!

 

Legacy Charting

Možnost nastavení formátu data na číselný formát podle evropských zvyklostí.

 

Zálohování na internetu

Už nikdy se nemusíte obávat ztráty dat. Kromě zálohování na pevný disk, flashdisk nebo DVD, můžete nyní zálohovat vaše Legacy na internetové úložiště (Legacy Cloud). Hračkou se tak stává také přesun dat na nový počítač.

 

Vyprávění

Zachovejte pro budoucnost příběhy svých předků či své vlastní příběhy. Nové nástroj Vyprávění vám umožní zaznamenat, organizovat a tisknout příběhy vašich předků.

 

Hashtagy

Popsat své předky můžete pomocí neomezeného množství hashtagů. Vyhledat nebo vytisknout do reportu pak můžete každého, kdo sdílí určitý hashtag. Již nejste omezeni pouze na 9 značek. Hashtagy můžete nazvat, jak chcete - #PrvníSvětováVálka, #testovániDNA, #rychtáři, #blondvlasy, apod.

 

Porovnání dvou osob

Bádáte nad dvěma osobami se stejným jménem? Máte problém rozlišit dva Karly Zemany ze stejného místa? Nový report Chronologické porovnání je položí vedle sebe, jejich shody a rozdíly označí barevně a pomůže určit, zda by mohly být totožnou osobou.

 

Reporty a diagramy

Rodinný slovník - report vaší databáze v alfabetickém stylu slovníku.

Sledujte trendy v lékařské anamnéze vašich předků v nových diagramech obsahující příčinu úmrtí.

Rozšiřte vaše nástroje genetické genealogie pomocí nových barevných X-DNA diagramů.

Dejte možnost všech zúčastněným na příštím rodovém setkání zahrát si Rodinné BINGO - hru s kartičkami vašich předků a potomků.

 

Barevné kódování

Rozšířen byl oblíbený systém barevného kódování. Barevné kódování předků nyní můžete vidět na kartě Index a Seznamu osob, takže snadno zjistíte, na kterou část vašeho stromu se právě díváte.

 

Třídění seznamů médií

Legacy nyní může projít celou vaši databázi a setřídit všechna média, která jste přidali k osobám, manželstvím a událostem. Existuje možnost přeskočit třídění určitých seznamů, kde jsou mediální soubory s prázdným datem, které by byly v seznamu nahoře. Stejná možnost je k dispozici také pro třídění všech dětí v každém manželství.

 

Automatické řazení při zápisu

Pokud přidáváte nebo upravujete mediální položky (obrázky, zvuky, videa, dokumenty a adresy webových stránek), jsou automaticky řazeni v chronologickém pořadí.  Ušetří vám to spoustu času.  (Toto automatické řazení je volitelné a lze jej nastavit odděleně pro přidání nebo opravu.  Toto nastavení lze změnit v sekci 2.2 na obrazovce Nastavení - zápis/oprava údajů.

 

TMG Import

Legacy může nyní importovat rodokmeny přímo z programu The Master Genealogist (který již není dále vyvíjen).

 

A desítky dalších vylepšení

V seznamu osob můžete nyní vidět všech 9 značek. Podpora pro zápis a tisk vztahů mezi osobami stejného pohlaví. Dvě další tlačítka na vlastním panelu nástrojů a mnoho dalších...

 

Co je nového v Legacy Family Tree 8.0