Další důležité funkce programu Legacy
Zde se můžete seznámit s dalšími důležitými funkcemi Legacy. Opět, pokud kliknete na většinu kopií obrazovek, ukáže se vám větší zobrazení, ve kterých můžete vidět detaily.

Obrázky

Ke každé osobě ve vaší databázi může být připojen jakýkoli počet obrázků, zvuků, videoklipů nebo dokumentů. Program Legacy dokáže přečíst všechny oblíbené formáty souborů. Obrázky mohou být poté kdykoli zobrazeny a vloženy do mnoha tištěných reportů.

K Mediální galerii se dostanete kliknutím na tlačítko na kartě Rodina nebo kliknutím na jakýkoli existující obrázek zobrazený na kartě Rodina nebo Předkové. V okně může být zobrazeno najednou až dvacet obrázků, zvuků, videa nebo dokumentů. Je-li připojen větší počet, objeví se posuvník, pomocí kterého se je dosáhnete.

Chcete-li zobrazit detailní informace o obrázcích, klikněte zde.

Geo databáze

Máte neustálou kontrolu, že sídlo zapsané do vaší databáze existuje! Geo databáze je souhrn sídel, kde každé sídlo obsahuje název města, okres nebo provincii, kraj nebo stát, název země a zeměpisné souřadnice. Vyhledávat lze podle všech polí. K danému městu lze najít také všechny sídla v okolí ve specifické vzdálenosti. K dispozici jsou dvě verze Geo databáze: celosvětová verze, obsahující téměř tři milióny záznamů sídel, a verze Česká republika s cca 15 000 záznamy sídel.

Import souboru GEDCOM

Chcete-li zobrazit detailní informace o importu souboru GEDCOM, klikněte zde.

Export souboru GEDCOM

Chcete-li zobrazit detailní informace o exportu souboru GEDCOM, klikněte zde.

Výpočet datumů

Kliknutím zde zobrazíte možnost, jak určit datum narození osoby ze znalosti jejího věku v době úmrtí a data úmrtí.

Vytvoření webových stránek

Legacy umí vytvořit webové stránky v pěti různých stylech. Kliknutím zde poznáte, jak je to jednoduché.

Obecné informace

Kliknutím zde zobrazíte obrazovku Obecné informace.

Schránka pramenů

Kliknutím zde zobrazíte více informací o tom, jak ušetřit spoustu času použitím schránky pramenů při připojování citací pramenů.

Seznam úkolů

Seznam úkolů usnadňuje udržení přehledu v bádání a dalších úkolech, které je třeba udělat. Legacy umožňuje vytváření seznamů úkolů Obecných a Pro osoby. Kliknutím zde zobrazíte více informací o seznamu úkolů.